Naga MarketsSrebro mocno w górę – powtórka z GameStop?Wczoraj na rynkach metali szlachetnych było spokojnie – z wyjątkiem sytuacji na rynku srebra. Kruszec ten podrożał w czwartek o około 7% na skutek plotek o tym, że na rynku tym pojawi się podobny short squeeze jak niedawno na akcjach GameStop.

Srebro ze znaczną zwyżką

Dla przypomnienia – inwestorzy indywidualni, będący użytkownikami Twittera oraz Reddita, porozumieli się na tych platformach społecznościowych w celu kupowania dużej ilości akcji spółki GameStop, uderzając tym samym w fundusze hedgingowe, które chciały zarobić na spadkach akcji tej spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj społeczność Reddita i Twittera w podobnym tonie pisała o rynku srebra, co wśród niektórych inwestorów instytucjonalnych spowodowało decyzję o zamknięciu krótkich pozycji na rynku tego kruszcu. Niemniej, spora część uczestników rynku zbagatelizowała tę kwestię, przypisując wczorajsze zwyżki głównie osłabieniu amerykańskiego dolara.

Notowania srebra – dane dzienne

Niemniej, z pewnością plotki na temat akcji w stylu GameStop miały duży udział we wczorajszym ruchu notowań srebra w górę, ponieważ mimo osłabienia USD, równie dużego ruchu nie widać było na rynku złota. Według wielu inwestorów, srebro jest niedoszacowane w relacji do złota i kolejne lata będą przynosić nadrabianie wcześniejszych strat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognozy 2020 | ranking giełd kryptowalut | pln kurs | kursy kryptowalut wykres | notowania biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here