Naga MarketsSrebro ma przed sobą wspaniałą hossę, twierdzi znany analitykRynek srebra może być dzikim i zmiennym rynkiem, kiedy zdecyduje się na dynamiczny zwyżkowy ruch. Dodatkowo, jest ono bardziej płynne w okresach konsolidacji. Setki milionów uncji mogą zmienić właściciela bez większej akcji cenowej. W 2021 roku srebro będzie miało więcej do zaoferowania przy cenie wynoszącej ponad 25 dolarów za uncję niż w 1995 roku przy cenie wynoszącej zaledwie 5 dolarów – twierdzi Andrew Hecht.

  • Na rynku srebra można dostrzec bycze nastawienie wśród inwestorów
  • Surowiec powinien zyskać podczas wysokiej inflacji oraz zielonej rewolucji
  • Z czasem wzrośnie popyt na produkty pochodne związane ze srebrem
  • Spółki wydobywające srebro również powinny odnieść większe zyski 

Srebro konsoliduje się i przyswaja szaloną dynamikę zmian cen, które miały miejsce w 2020 roku

Jest takie stare powiedzenie: nigdy nie sprzedawaj cichego rynku. W 2020 roku różnica między najniższym, a najwyższym poziomem srebra wyniosła aż 18,175 USD. Jak dotąd, w 2021 roku przedział ten wynosi 6,61 USD. W marcu i kwietniu zawęził się do poziomu 3,25 USD. Akcja cenowa na kontraktach terminowych na srebro zaczyna się zwężać, ale kiedy wkrótce nastąpi dynamiczny ruch, cena tego surowca może osiągnąć imponujący wysoki poziom.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widzimy na poniższym wykresie w ciągu ostatniego roku przedziały cenowe srebra od szczytów do dołków systematycznie się zwężały.

Tygodniowy wykres podkreśla zmniejszające się zakresy handlu, co jest oznaką konsolidacji cen po bardzo zmiennym 2020 roku.

Wykres dzienny pokazuje, że po osiągnięciu poziomu 23,74 USD za uncję 31 marca, srebro utrzymało tendencje wzrostową. Zainteresowanie surowcem, czyli całkowita liczba otwartych zarówno długich, jak i krótkich pozycji na rynku towarów terminowych na srebro wzrosła z 151 403 kontraktów 31 marca do 172 974 kontraktów w połowie kwietnia, czyli o 14,25%. W tym samym okresie srebro wzrosło do poziomu 26,05 USD, czyli o 9,73%. Wzrost otwartego zainteresowania, podczas gdy cena kontraktów terminowych idzie w górę jest typowym technicznym potwierdzeniem rodzącego się byczego trendu.

Dzienna historyczna zmienność na poziomie 22,91% spadła gwałtownie z poziomu ponad 67% mającego miejsce na początku lutego, kiedy srebro osiągnęło swój ostatni szczyt na poziomie ponad 30 USD na uncję. Oznacza to, że surowiec obecnie odpoczywa po cofnięciu się z lokalnego szczytu wyznaczonego w bieżącym roku.

invest

Nowe maksimum w 2021 roku i szybki odwrót

Andrew Hecht, analityk i ekspert na portalu Seeking Alpha

Nowy szczyt z 25 lutego pojawił się w następstwie short squeeze’u na akcjach GameStop, gdzie duża liczba kupujących spekulantów zaopatrzyła się w akcje spółki. Następnie tłum z forum WallStreetBets znajdującego się na platformie Reddit zwrócił się ku srebru, ponieważ metal ten ma długa historię teorii spiskowych na temat instytucji finansowych utrzymujących cenę na niskim poziomie.

Jak dotąd, po osiągnięciu nowego szczytu cena surowca cofnęła się i odpoczywa. Utrzymywanie się względnie wysokiej ceny przekraczającej 26 USD za uncję wraz z zestawieniem wcześniej opisanych czynników sprawia, że srebro ma niesamowity potencjał wzrostowy. W najbliższych miesiącach i latach na poziom 30 USD powinniśmy się raczej patrzeć z góry.

W jednym z ostatnich raportów The Silver Institute prognozuje, że po 10% spadku popytu na fizyczne srebro w 2020 roku spowodowanym pandemią, w 2021 roku popyt ten znacznie wzrośnie. World Silver Survey prognozuje 15% wzrost w 2021 roku.

Trzy powody, dla których srebro zmierza ku nowemu rekordowi wszech czasów

Podobnie jak na większości innych rynków, sentyment jest kluczowym czynnikiem, który napędza ceny – czy to w górę, czy w dół. Linia najmniejszego oporu lub trend jest wskaźnikiem sentymentu w czasie rzeczywistym. Kiedy srebro zaczyna rosnąć, występuje duże prawdopodobieństwo, że fale kupujących pojawią się na rynku.

Oto trzy najbardziej przekonujące powody, dla których srebro o wartości ponad 25 USD w 2021 roku jest o wiele bardziej bycze niż to o wartości 5 USD w 1995 roku:

  • Inflacja będzie szalała. Fala płynności banków centralnych i tsunami rządowych bodźców niesie ze sobą najbardziej inflacyjne ceny od pokoleń. Inflacja powoduje wzrost cen wszystkich aktywów. Srebro jest jednym z najbardziej spekulacyjnych aktywów w swojej klasie i prawdopodobnie wkrótce doświadczy okresu silnej aprecjacji.
  • Zielona rewolucja wspiera srebro, ponieważ jest to metal kluczowy dla paneli słonecznych, które wykorzystują energię słoneczną. Popyt na srebro może w najbliższych latach znacznie przewyższyć prognozy, ponieważ świat zajmuje się zmianami klimatycznymi.
  • Nagły popyt na produkty pochodne związane ze srebrem może spowodować niedobór metalu, co doprowadzi do wzrostu jego ceny. Produkty pochodne reprezentujące srebro mogą stać się najbardziej wpływowymi nabywcami, aby dotrzymać kroku cenom.

Okres konsolidacji surowca i zacieśnianie się przedziałów cenowych może być wstępem do nowego rekordowego poziomu powyżej szczytu z 1980 r. (50,36 USD) na rynku kontraktów terminowych.

Spółki wydobywające srebro powinny również osiągnąć większe zyski

Jedynym sposobem na zwiększenie światowych zasobów srebra jest wydobycie większej ilości surowca ze skorupy ziemskiej. Spółki wydobywające srebro mają tendencję do osiągania lepszych wyników, gdy cena porusza się wyżej i gorszych podczas korekt spadkowych.

Produkcja srebra pochodzi z dwóch źródeł. Jest on produktem ubocznym wielu innych metali, w tym złota, miedzi, ołowiu i cynku – ma to miejsce w 72% przypadków rocznej produkcji srebra. Pozostałe 28% pochodzi z produkcji pierwotnej. Szczegółowe dane zawiera poniższa grafika:

W 2019 roku Meksyk był wiodącym krajem na świecie produkującym srebro. Zaraz po nim, następnymi krajami były: Peru, Chiny, Rosja, Polska, Australia, Chile, Boliwia, Argentyna i Stany Zjednoczone.

Inwestując w spółki górnicze należy jednak pamiętać, że wiąże się to z dodatkowymi ryzykami takimi jak ich zarządzanie, względy polityczne występujące w krajach czy obecność okręgów górniczych.

SLVP – Kolejna opcja dla inwestorów poszukujących hossy na rynku srebra

Produkt Global Silver Miners iShares MSCI ETF (SLVP) obejmuje portfel spółek wydobywczych z całego świata. Podsumowanie funduszu i jego główne udziały obejmują:

SLVP posiada około 316,414 mln USD ulokowanych w aktywach, handluje średnio 182 755 akcjami każdego dnia i pobiera opłatę za zarządzanie w wysokości 0,39%.

Srebro wzrosło z 11,74 USD w marcu 2020 r. do 29,915 USD w sierpniu 2020 r. W tym samym okresie SLVP wzrósł z 5,62 USD do 18,97 USD za akcję, czyli o 237,5%. Jest to wynik równie imponujący, jak w przypadku surowca i może stanowić dobrą dywersyfikację w portfelach wielu inwestorów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | funt online | kurs zł | lotos akcje | bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here