Naga MarketsSrebro i bitcoin w górę napędzane spekulacją podobnie jak "śmieciowe" spółki z Wall StreetSzaleńcze wzrosty niektórych śmieciowych spółek w USA, które mają miejsce tylko dlatego, że zostały wytypowane na internetowych forach spekulacyjnych ze względu na duże zaangażowanie instytucji grających na ich spadki. Wyraźny wzrost cen srebra tylko dlatego, że tłum podchwycił wpis o jego mocno zaniżonej wycenie, czy też dzisiejszy ruch na bitcoinie mający uprzedzić potencjalny tweet dość aktywnego ostatnio Elona Muska. Czy to jeszcze jest rynek, czy już kompletna spekulacja?

Szaleńcze wzrosty niektórych śmieciowych spółek w USA

Na tym tle rynek walutowy jawi się jako oaza normalności, chociaż wahania ryzyka uderzają w postaci odprysków na bardziej wrażliwych walutach, jak Antypody, korony skandynawskie, czy też funt. Co dalej? Elementy rynkowego puzzle gdzieś nam się gubią…

Te artykuły również Cię zainteresują
W piątek nieco zaskakujący jest wzrost rentowności amerykańskich obligacji, który doprowadził do wymazania spadków po “gołębim” przekazie FED ze środy wieczór. Jednocześnie pojawia się pytanie, czy wczorajsze zgaszenie odbicia na Wall Street nie jest aby zapowiedzią wydłużenia korekty na pierwsze dni lutego. W tle mamy dalej otwarte wątki związane z procesem szczepień na COVID i skutecznością podawanych specyfików. Zwłaszcza w kontekście potencjalnych mutacji wirusa.

Nieco zapomniane jest też ryzyko geopolityczne, tymczasem z dzisiejszych doniesień wynika, że zachodni wywiad donosi o tym, że Chiny przeprowadzają symulacje wojenne zakładające atak na amerykańskie lotniskowce na Morzu Południowochińskim.

Wprawdzie są one nierzeczywiste, ale jest to sygnał, że sytuacja wokół Tajwanu robi się coraz bardziej napięta. Jest to element pokazu siły wobec nowej administracji Bidena, która w najbliższych miesiącach będzie musiała podejmować trudne decyzje, gdyż Chiny będą chciały zrobić wszystko, aby zredefiniować obecne relacje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here