Naga MarketsKolejna firma wchodzi na rynek sprzętu do miningu kryptowalut. Kanadyjskie Squire Mining Ltd. zakończyło właśnie etap finansowania kapitałowego swojego projektu osiągając wynik 25,5 mln dolarów kanadyjskich (ok. 19.5 mln USD).


Na co zostaną wykorzystane zebrane środki? Na sfinansowanie rozwoju, testy i start masowej produkcji „nowej generacji” mikroukładów ASIC wykonanych w technologii 10 nm. Oprócz tego firma chce wyprodukować kompletne koparki „do wydobycia bitcoina i innych kryptowalut”.  Oczywiście część budżetu trafi do działu promocji i marketingu. W planach jest też zbudowanie farm wydobywczych.

Start w 2018 r.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia prasowego firmy, zaprojektowanie i „rozwój mikroukładu” to kwestia od 3 do 5 miesięcy. Testowe uruchomienie linii ma mieć miejsce pod koniec 2018 r. By osiągnąć ten cel Squire Maining Ltd. podjęło współpracę z Peterem Kimem, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w kompleksowej inżynierii mikroukładów. To on będzie technicznym mózgiem projektu.

Kim w zamian za współpracę ma uzyskać 25% udziałów i prawo do udziału w zyskach w wysokości 1,25% obrotu firmy pochodzącego ze sprzedaży wyprodukowanego sprzętu.

Gwałtowny rozwój widoczny w sektorach łańcucha bloków i walut cyfrowych niesie ze sobą zrozumiałą okazję dla nowych dostawców, tworzących mikroukłady i architekturę systemów nowej generacji … Kontynuując poszukiwanie potencjalnych okazji biznesowych, postrzegamy mikroukłady ASIC nowej generacji jako podstawowy komponent w tworzeniu bardziej opłacalnych i wydajnych technologii dla dynamicznie rozszerzającego się rynku produktów związanych z łańcuchem bloków i walutami cyfrowymi” – twierdzi Squire Mining Ltd.

Bitmain nadal liderem

Liderem rynku kopania kryptowalut pozostaje Bitmain, który nawet w 1. kwartale br., mimo spadków na rynkach, uzyskiwał ogromne zyski. Firma wchodzi też na nowe rynku sprzętowe, oferując np. kopanie walut cyfrowych za pomocą routera Wi-Fi. Oprócz tego zaczyna inwestować poza granicami np. na terenie Teksasu. Bitmain będzie też jednym z producentów bloków EOS – nowego kontrowersyjnego projektu rynku Blockchian. Chcąc pozyskać nowe środki na rozwój firma ma ruszyć z własnym IPO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here