Naga MarketsSquid Game wielkim sukcesem Netflixa. Olbrzymi przychód produkcji, w planach graNetflix Inc. znajduje się pod sporą presją konkurentów, którzy depczą mu po piętach w walce o miano lidera wśród platform streamingowych. Możliwe, że gigantyczny sukces koreańskiego serial “Squid Game” okaże się przełomowy w tej rywalizacji, bowiem rezultat finansowy serialu przekroczył najśmielsze oczekiwania spółki.

  • Bez obaw, w tekście nie ma spoilerów związanych z fabułą “Squid Game”
  • Serial obejrzało już 111 mln widzów od premiery 17 września
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Squid Game olbrzymim sukcesem Netflixa

Netflix ma się czym pochwalić w ostatnim czasie. Choć wielu widzów subskrybuje platformę dla klasyków kina, to platforma stara się przebić z własnymi produkcjami o nazwie “Netflix Originals”. Ci, którzy korzystają z usług platformy wiedzą, że ich jakość bywa kolokwialnie mówiąc: różna.Prawdziwym przełomem wydaje się być serial “Squid Game”, bowiem wyniki zarówno oglądalności, jak i zwrot nakładów z produkcji wygląda naprawdę imponująco. Pierwszy sezon zadebiutował na platformie 17 września i w zaledwie miesiąc obejrzało go ponad 111 mln widzów z całego świata, co przyćmiło wcześniejszy rezultat innej produkcji własnej Netflixa, “Bridgerton”, którego obejrzało 82 mln osób.

“Squid Game” przedstawia dystopijną wizję igrzysk, w których uczestniczą osoby  mierzące się z poważnymi problemami finansowymi. Stawka rywalizacji jest wysoka, ale też nagroda jest całkiem pokaźna, co jest doskonałym podłożem do eksploracji zachowań postaci reprezentujących różne postawy i środowiska, ich motywów działania i moralności.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Serial zbiera mieszane recenzje i nie jest aż tak jednoznacznie pozytywnie ocenianym hitem, jakim był m.in. Czarnobyl wypuszczony przed dwoma laty przez HBO. Jednak jego kontrowersyjność, brutalność i dobry scenariusz zdają się przypadać do gustu przede wszystkim widzom, a nie krytykom, co jeśli chodzi o ocenę finansowego powodzenia produkcji jest chyba najważniejsze.

Szacowany przychód uzyskany dzięki “Squid Game” to obecnie blisko 900 mln dol. przy budżecie wynoszącym zaledwie 21,4 mln dol. Tak pomyślny zwrot nakładów jest niczym manna z nieba dla Netflixa, który mierzy się z powrotem tradycyjnej konkurencji w postaci ponownie otwieranych kin.

Dużą nadzieją dla spółki jest IV kw. 2021 r., gdzie pojawią się kolejne odcinki innych chętnie oglądanych serii Netflixa jak “Wiedźmin” czy “Bridgerton”. Zdaniem Evercore ISI, dzięki sukcesowi “Squid Game”, platforma będzie mogła pochwalić się uzyskaniem 8-9 mln nowych subskrybentów w IV kw. 2021 r.

Squid Game wielkim sukcesem Netflixa. Olbrzymi przychód produkcji, w planach gra
Kurs akcji Netflix Inc. Źródło: tradingview.com

Ambicje Netflixa sięgają jednak dalej niż seriale i filmy własnej produkcji. Spółka chce postawić także na gry mobilne i komputerowe. Już przed kilkoma tygodniami w niektórych krajach pojawiły się pierwsze proste gry w aplikacji mobilnej Netflixa, a w kuluarach krążą pogłoski nad pracą nad grą “Squid Game”, która byłaby dostępna dla subskrybentów.

Sukces “Squid Game” ma także przełożyć się na rozbudowę sieci produkcyjnej Netflixa w Korei Południowej, na co Netflix ma przeznaczyć nawet 500 mln dol.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here