Naga MarketsSpółka Square, której założycielem i prezesem jest Jack Dorsey, znany głównie z tego, że stworzył Twittera, przyznała, że kupiła bitcoiny o wartości 50 mln USD.

  • Square kupiło BTC o wartości 50 mln USD.
  • Wydała do tego dokument, w którym tłumaczy swoją strategię inwestycyjną.

Square wkracza na rynek kryptowalut

Zespołu ds. relacji inwestorskich firmy przyznał się do swojej inwestycji w jednym z ostatnich tweetów:

 

Wiadomo, że spółka zakupiła około 4 709 bitcoinów.

Jak na razie wiadomość sprawiła, że część analityków i obserwantów rynku poczuła powiew optymizmu.

Instytucje stawiają na BTC

Firma Dorsey’a to kolejny duży podmiot, który przyznał, że skupił BTC. Wcześniej zrobiło to np. MicroStrategy, duży gracz na rynku finansowym.

Square wydało też dokument zatytułowany „Square, Inc. Bitcoin Investment Whitepaper”. Chce za jego pomocą „jasno określić proces realizacji” zakupu. Jak twierdzi, planuje też pomóc ośmielić się ekspertom z innych firm, którzy widzą potencjał BTC i myślą o podobnej inwestycji.

Dokument dodaj, że „biorąc pod uwagę szybką ewolucję kryptowaluty i bezprecedensową niepewność z perspektywy makroekonomicznej i reżimu walutowego”, Square zdecydowało się rozszerzyć swój „bilans w dużej mierze denominowany w USD i dokonać znaczącej inwestycji w bitcoiny”.

Bitcoin na Twitterze

Wcześniej mówiło się też o tym, że BTC stanie się walutą na Twitterze. Kryptowaluta miałaby służyć użytkownikom portalu do wpłacania sobie wzajemnie napiwków za udane tweety. Jak na razie nic więcej nie wiadomo o tej sprawie.

Sam Dorsey od dawna nie kryje, że jest zafascynowany BTC. Twierdzi, że to naturalna waluta Internetu.

Wcześniej w mediach pojawiła się też informacja o tym, że Dorsey stworzy wewnątrz Twittera zespół ds. zdecentralizowanych technologii. Jego zadaniem ma być dostosowanie portalu do tego typu rozwiązań. W razie jeśli zatrudnieni eksperci nie znajdą na rynku istniejących technologii, które miałyby napędzać “nowego” Twittera, mają je sami zaprojektować.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here