Naga MarketsFirma świadcząca usługi finansowe i obsługująca płatności mobilne Square uważa, że ​​znalazła sposób na przekształcenie fiatów w kryptowaluty w ramach szybkich transakcji, które zachodziłyby w punkcie sprzedaży w czasie rzeczywistym. Może to zrewolucjonizować rynek płatności.

21 stycznia Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych przyznał Square patent na technologię, która według zespołu firmy łamie obecną barierę w transakcjach handlowych:

„Wszystkie kryptowaluty mają tę samą wadę – nie są powszechnie akceptowane. Obecnie kryptowaluty, takie jak bitcoin, nie są akceptowane przez większość sprzedawców detalicznych, a nawet przez większość sprzedawców internetowych.”

Square wzmocni kryptowaluty

Zespół wymienił szereg wad obecnego systemu transakcji opartych na kryptowalutach. Twierdzi, że np. przetwarzanie transakcji zajmuje teraz zbyt wiele czasu. Przez to nierzadko płacenie za przykładową filiżankę kawy może trwać w ekstremalnych warunkach nawet parę godzin. Widzieliśmy to na własne oczy w czasie ostatniej bańki pod koniec 2017 r., gdy sieć BTC i ETH zapchały się.

Anonimowość kryptowalut naraża kupców także na potencjalną działalność przestępczą, taką jak pranie pieniędzy. Jest też kwestia wahań kursów. To zaś stanowi ryzyko czysto finansowe dla właścicieli firm. Możliwe, że BTC w ciągu godziny straci na wartości np. 10 proc.

Teraz Square ma rozwiązać te problemy. Jak? Cointelegraph skontaktował się z firmą w celu poznania szczegółów, ale rzecznik prasowy giganta odmówił ich podania. Wcześniej czy później firma jednak opublikuje więcej informacji w tej kwestii.

Błyskawica

21 stycznia Square ogłosiło też na swoim blogu uruchomienie Lightning Development Kit (LDK). Większy niż węzeł, LDK dostosowuje swoje środowisko do tworzenia portfeli i aplikacji, w tym interfejsu API, powiązań językowych i aplikacji demonstracyjnych. Jak twierdzi autor wpisu na blogu, struktura sieci Lightning jest obecnie niestety “chwiejna”. Ulepszenia doprowadziłyby jednak do generowania niskich opłat za przesyłanie bitcoinów, co może sprawić, że te staną się „tak powszechne jak kiedyś gotówka”.

Szef Square Jack Dorsey ma też plany ekspansji na terenie Afryki. Jako CEO Twittera chce też wprowadzić na nim cyfrowe płatności. Możliwe, że w grę wejdą napiwki w BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here