Naga MarketsSquare już wkrótce może wprowadzić sprzętowy portfel Bitcoina (BTC), informuje Jack Dorsey (CEO)Jack Dorsey, znany jako współzałożyciel Twittera i Square, poinformował o możliwości stworzenia sprzętowego portfelu dla Bitcoina (BTC). Miałby on być ukierunkowany przede wszystkim na urządzenia mobilne i zbudowany na otwartym oprogramowaniu, we współpracy ze społecznością. Warto wskazać, że sam Dorsey znany jest jako zwolennik tej kryptowaluty, natomiast sama spółka zainwestowała swego czasu w BTC.

Square stworzy sprzętowy portfel BTC

Square to amerykańska firma oferująca usługi finansowe i płatności cyfrowe z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Sam Jack Dorsey został w 2009 roku współzałożycielem firmy Square, Inc., której jest prezesem zarządu, jednak znany jest on przede wszystkim jako współzałożyciel Twittera.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Square rozważa stworzenie sprzętowego portfela dla #bitcoin. Jeśli to zrobimy, zbudujemy go całkowicie na otwartym oprogramowaniu, od oprogramowania po projekt sprzętu i we współpracy ze społecznością – wskazuje Jack Corsey.

Obecnie spółka umożliwia dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Linia produktów Square obejmuje Cash App, która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie pieniędzy za darmo za pośrednictwem aplikacji mobilnej, oraz Square Point-of-Sale, darmową aplikację, która umożliwia sprzedawcom przetwarzanie płatności za pomocą smartfona.

Dorsey jest znanym zwolennikiem Bitcoina, a Square wcześniej zainwestował ponad 220 milionów dolarów w największą na świecie kryptowalutę. W swojej wypowiedzi podkreślał on przede wszystkim na aspekty związane z bezpieczeństwem środków.

Dostęp mobilny to podstawa

CEO spółki zwrócił uwagę na fakt, że obecnie coraz większa liczba osób swój dostęp do sieci realizuje poprzez urządzenia mobilne. Potencjalne rozwiązana muszą więc zapewniać bardzo dobre doświadczenia podczas korzystania z urządzeń mobilnych.

– Ułatw klientom utrzymanie funduszy, do których chcą mieć szybki dostęp na wyciągnięcie ręki, które można wydać za pomocą uprawnień tylko na telefonie, podczas gdy reszta pozostaje pod ściślejszą, mniej dostępną, ale bardziej bezpieczną kontrolą. – wskazuje szef Square Inc.

– Założymy dedykowane konto na Twitterze i githubie, jeśli zdecydujemy się na budowę. Zaktualizujemy ten wątek z tymi informacjami, gdy będziemy gotowi. Dzięki! – dodaje także.

invest

Po ogłoszeniu tej informacji akcje wspominanej spółki wzrosły o 2,59%, natomiast sam bitcoin cechował się kontynuacją spadków, które zapoczątkowane zostały przez Elona Muska.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed lublin | biomed notowania | kryptowaluty aktualności | pkn orlen akcje | funt brytyjski | funt brytyjski kurs | biomed kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here