Naga MarketsSquare nie ma zamiaru kupować więcej bitcoinów (BTC). Przynajmniej na razie
Jack Dorsey, Twitter i Square

Firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi Square, kierowana przez prezesa Twittera Jacka Dorsey’a, zdecydowała się chwilowo wstrzymać dalsze zakupy bitcoinów (BTC) po stracie 20 milionów dolarów na poprzednich inwestycjach w kryptowaluty, powiedział w weekend w rozmowie z Financial News dyrektor finansowy firmy Amrita Ahuja.

  • Square była jedną z dużych firm, która zdecydowała się na zakup bitcoina w ubiegłym roku
  • Przedsiębiorstwo angażuje się w inicjatywy, które mają zmniejszać ślad węglowy branży wydobycia BTC

Square nie zamierza na razie kupować olejnych bitcoinów

– Nie mamy żadnych planów w tym momencie, aby dokonać dalszych zakupów. Nie ma również planów ponownej oceny wykorzystania kryptowalut jako rezerw kapitałowych – powiedział Ahuja w rozmowie z Financial News.

Te artykuły również Cię zainteresują
Square zainwestował 50 milionów dolarów w BTC w październiku ubiegłego roku i kolejne 170 milionów dolarów w lutym. Te zakupy prawdopodobnie pomogły utorować drogę dla innych firm instytucjonalnych do inwestowania w cyfrowe aktywa.

Square ujawnił jednak, że stracił 20 milionów dolarów na swoich inwestycjach w BTC w ciągu I kw. 2021 w najnowszym raporcie finansowym opublikowanym 6 maja 2021 r.

Tymczasem oświadczenie Ahuja nie oznacza, że Square nagle stwierdza, że nie zamierza już nigdy inwestować w bitcoiny.

– Nasza strategia nie uległa zmianie. Jesteśmy głęboko zaangażowani w tę społeczność, w tym w pracę na rzecz bardziej ekologicznej przyszłości poprzez naszą inicjatywę Bitcoin Clean Energy Initiative. I jak informowaliśmy w lutym, nadal na bieżąco oceniamy nasze inwestycje w BTC. Nic nowego – wyjaśnia Ahuja.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Rosnące obawy ekologiczne

Ahuja zauważa również, że Square jest bardzo świadoma rosnących obaw dotyczących potencjalnego wpływu wydobycia bitcoina na środowisko. Sama firma opublikowała niedawno wspólną pracę badawczą z Ark Invest argumentując, że wydobycie może w rzeczywistości stać się instrumentem w tworzeniu “czystej przyszłości energetycznej”.

– Nasze stanowisko zawsze było takie, że jest to obszar, który potrzebuje innowacji w zakresie odnawialnych źródeł energii i czystej energii, a my chcemy być częścią tego. Istnieje szersze pytanie jak odnawialne źródła energii i czysta energia stają się większą częścią blockchaina w ogóle, a także większą częścią ogólnej sieci wydobywczej i transakcyjnej. To ogólny stały ślad sieci, którym musimy się zająć – dodaje w wywiadzie.

Podobne odczucia zostały również wyrażone przez Elona Muska na początku ubiegłego tygodnia, gdy ogłosił, że Tesla zawiesi płatności bitcoinami dla swoich samochodów elektrycznych ze względu na obawy związane z ochroną środowiska.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator | kurs s&p 500 | dow jones industrial | wykresy kryptowalut | akcje stalprodukt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here