Naga MarketsSquare właśnie ogłosiło, że ​​zebrało jeszcze więcej Bitcoinów (BTC). Jak firma przyznaje, „kupiła około 3318 bitcoinów za łączną cenę 170 milionów dolarów”.

  • Firma Square ogłosiła, że dokupiła BTC. Chodzi o inwestycję ok. 33 tys. BTC, które są warte 170 mln USD.
  • Firma, jak widać, dokupuje kryptowaluty na spadkach.

Square dokupuje bitcoiny

W połączeniu z poprzednią inwestycją Square – zakupem BTC za 50 milionów dolarów – zasoby kryptowaluty stanowią teraz ok. 5 proc. całkowitej wartości środków, jakie posiada spółka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto dodać, że zakup firmy ma miejsce w czasie, gdy na rynku BTC trwa korekta. Kryptowaluta spadła na krótko poniżej poziomu 50 000 USD po osiągnięciu rekordowego pułapu 58 000 USD.

Opierając się na kwocie 170 milionów dolarów, którą Square zamieniło na około 3318 BTC, wygląda na to, że firma zapłaciła średnio 51,23 dolarów za coina.

Zgodnie z celem firmy, Square uważa, że ​​kryptowaluta jest instrumentem wzmocnienia gospodarczego, umożliwiającym jednostkom uczestnictwo w globalnym systemie monetarnym i zabezpieczanie własnej przyszłości finansowej – zauważyło Square w oświadczeniu, jakie wydało. – Inwestycja jest częścią stałego zaangażowania Square w Bitcoina, a firma planuje na bieżąco oceniać swoje zagregowane inwestycje w BTC w porównaniu z innymi inwestycjami – dodano.

Square kupił Bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów w 2020 roku, co ogłosił jesienią ubiegłego roku.

Oświadczenie Square obejmowało również ujawnienie dokumentów finansowych na 2020 r. Prezes Twittera Jack Dorsey pełni dziś również funkcję dyrektora generalnego Square. Dorsey niedawno przekazał BTC na rzecz organizacji non-profit mającej na celu rozwijanie rynku kryptowalut.

Autor poleca również

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualności | ropa brent | usd/pln prognoza | notowanie lotos | kurs mercator |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here