Naga Markets

Spyrosoft nie wyklucza kolejnych akwizycji jeszcze w bieżącym rokuWarszawa, 23.05.2022 (ISBnews) – Spyrosoft nie wyklucza kolejnych akwizycji jeszcze w bieżącym roku, niemniej obecnie nie są one na zaawansowanym etapie, poinformował wiceprezes Sebastian Łękawa.

“Może dojść w tym roku do kolejnych akwizycji, ale obecnie nie są one na zaawansowanym etapie. Jeśli będą w tej kwestii konkretne informacje, opublikujemy, jak zawsze, raportem bieżącym” – powiedział Łękawa podczas wideokonferencji.W kwietniu Spyrosoft zawarł ze Sławomirem Piwko i Bartłomiejem Lozia umowę nabycia 60% akcji Better Software Group za łącznie 20 mln zł.

Ogłoszona dziś strategia spółki do 2026 roku zakłada wzrost m.in. poprzez przejęcia spółek posiadających nowe dla grupy kompetencje. Akwizycje mają dotyczyć podmiotów mające na celu poszerzenie portfolio grupy o nowe kompetencje dziedzinowe, technologiczne i zasięg geograficzny. Według słów zarządu, założona w strategii rozwoju dynamika wzrostu sprzedaży na poziomie 25-35% ma być realizowana “z przewagą wzrostu organicznego”.

“Ciężko to dokładnie oddzielić, bo mamy zasoby, dzięki którym [przejęte w przyszłości] spółki mają szybko rosnąć i wykorzystywać cross selling w ramach grupy, a to już będzie wzrost organiczny grupy. Nasza grupa dotychczas rośnie szybciej niż założenie w strategii, ale im będziemy więksi, tym baza będzie wyższa, dlatego ustaliliśmy taki cel” – dodał wiceprezes.

Plany przewidują na 2026 r. konsolidację udziałów w ramach grupy, tak aby docelowo Spyrosoft stał się jedną skonsolidowaną firmą. Konsolidacja odbędzie się na podstawie parytetów wymiany akcji opartych o EBITDA spółek zależnych za 2026 r. i mnożniki rynkowe. Wymiana planowana jest na 2027 r. tak, aby następnie firma zadebiutowała na giełdzie zachodniej.

“Ma to być rynek, który pozwoli nam w pełni poczuć się firmą globalną, zwiększyć wartość firmy, pozyskać i utrzymać najlepszych specjalistów” – wskazał Łękawa.

W tym celu spółka założyła także 5-letni program opcyjny dla pracowników (bez uwzględniania współzałożycieli) z docelową emisją akcji stanowiących ok. 5% kapitału. Pakiet zostanie zaoferowany do końca 2026 r. i – jak zaznaczył zarząd – będzie to jedyna emisja w tym czasie. Po wejściu na zagraniczną giełdę zarząd Spyrosoft nie wykluczył kolejnej emisji akcji.

NED

“Widzimy bardzo silne zainteresowanie naszymi usługami. Trend jest stały, nie przewidujemy, że może być gorzej, raczej spodziewamy się, że jeszcze lepiej. Nasza strategia adresuje ten trend. Chcemy reinwestować zyski w rozwój, najważniejsze jest dla nas w tym okresie skalowanie przychodów. Dotychczasowe efekty naszego rozwoju wskazują, że nasze plany są realne. Założona ekspansja zagraniczna wpisuje się w trendy globalizacji i konsolidacji światowego sektora IT. Celujemy nadal w klientów z Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii, Skandynawii i USA” – podsumował prezes Konrad Weiske.

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania. 17 marca 2022 r. spółka zadebiutowała na GPW, przenosząc się z rynku NewConnect.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here