Naga MarketsSPV – nowa spółka córka Movie Games i Platige Image planuje produkcję gier AAPolska branża gamingowa dalej nie zwalnia tempa, czego najnowszym przejawem jest list intencyjny pomiędzy Movie Games i Platige Image, który zakłada utworzenie spółki córki – SPV. W nowym podmiocie udziały mają być rozłożone po równo, co ma zapewnić równe zaangażowanie w projekt. Nowy pomiot docelowo ma produkować gry z segmentu AA (tj. gry bardzo dobre jakościowo). Jak wskazuje Mateusz Wcześniak (prezes Movie Games) i Piotr Gnyp (Head of Communication Movie Games), obydwie firmy posiadały bardzo zbliżone idee produkcyjne (jeszcze przed rozpoczęciem rozmów), co jest korzystne z punktu widzenia samego przedsięwzięcia, ponieważ występuje nie tylko zbieżność interesów, ale i koncepcji działania.

  • Movie Games i Platige Image podpisują list intencyjny.
  • Planowana spółka córka (SPV) ma produkować gry wysokiej jakości (AA).
  • Obydwie firmy będą posiadały po 50% udziałów i mają wnieść wartość dodaną, która pozwoli na skuteczną realizację planów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Movie Games i Platige Image z listem intencyjnym

Podpisanie listu intencyjnego, jak wskazuje Mateusz Wcześniak (prezes Movie Games) w rozmowie z Comparic24, pomiędzy Movie Games i Platige Image jest wydarzeniem przełomowym, które pozwoli na wejście do innego segmentu gier. W ramach omawianego listu planowane jest stworzenie wspólnej spółki córki – SPV – w której udziały będą rozkładać się 50/50.

Wybranie takiej formy współpracy (wspólne wejście na nowy rynek) niesie ze sobą realne korzyści tj. niższe ryzyko oraz dywersyfikację. Doświadczenie i rozpoznawalność, jakie posiadają poszczególne spółki, powinno ułatwić finalny sukces samego przedsięwzięcia.

Jak przedstawia Piotr Gnyp, Head of Communication w Movie Games, spółka Platige Image wniesie zarówno, to z czego znana jest najlepiej, czyli Art, jak i swoje międzynarodowe kontakty, czy też doświadczenie z zakresu marketingu. Warto zaznaczyć, że spółka ta znana jest z tworzenia animacji na całym świecie, co będzie miało wartość dodaną nie tylko w samej produkcji, ale i właśnie promocji.

To może Cię zainteresować: Czy Platige Image powtórzy sukces CD projektu? Komentuje Tomasz Piwoński

Co więcej, samo Platige Image niedawno opublikowało nową strategię na lata 2021-2025, w której zakłada szeroką ekspansję w segmencie seriali, filmów czy też gier – o czym informowaliśmy na Comparic.pl. Docelowo firmy planują ekspansję w segmencie gier AA, tak więc nacisk stawiany będzie przede wszystkim na jakość.

Współpraca z korzyścią dla obydwu stron

– Doświadczony partner niekoniecznie oznacza wyższy koszt. Przede wszystkim oznacza to, że wiemy jak zoptymalizować te koszty i wiemy jak w przyjemny audiowizualnie sposób przedstawić te wydarzenia. I to są rozwiązania, które od zawsze były kluczowe dla nas w Movie, czyli optymalizacja kosztu bez negatywnych konsekwencji dla gracza. Gracz ma czuć się rewelacyjnie, ale my niekoniecznie musimy stworzyć z każdej gry pomnik trwalszy od spiżu, gdzie każda animacja będzie zrobiona, bo to nie o to chodzi. Chodzi o grywalność, a taki partner daje nam możliwość dokładnie wskazania palcem: słuchajcie, ci wielcy na świecie jak współpracujemy (działamy) to tu i tu trzeba tak zrobić, żeby to było przyjemne, bo to się fajnie przyjmuje, jest rewelacyjnie odbierane. – tak korzyści z podpisane listu intencyjnego przedstawia prezes Movie Games, Mateusz Wcześniak.

Skutecznej i owocnej współpracy ma służyć również jej forma. Stworzenie spółki córki jest działaniem jak najbardziej celowym i logicznym. Taka forma pozwoli na jasne i klarowne rozłożenie udziałów (i wpływów) na firmę. Jednocześnie pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której każdy ciągnie w swoją stronę.

Forma udziałów 50/50 powinna przełożyć się na równe zaangażowanie i wniesienie wartości dodanej z obydwu stron, co długoterminowo ma szansę skutkować sukcesem. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jak wskazuje Piotr Gnyp (Head of Communication Movie Games), podczas rozmów pomiędzy podmiotami wyszło na jaw, że spółki (oddzielnie) planowany zbliżone działania w tym zakresie – tak więc od samego początku występuje nie tylko zbieżność interesu, ale i koncepcji działania.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie dax | ropa naftowa notowania | cena złotówki | dax notowania weekendowe | bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here