Naga Markets


W sprawie wniesionej przez Financial Conduct Authority (FCA), Manraj Virdee został wczoraj skazany w Southwark Crown Court na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Został on jednocześnie zobowiązany do przepracowania 300 godzin prac społecznych. 

Powyższy wyrok stanowi następstwo wcześniejszych zarzutów dotyczących wprowadzania konsumentów w błąd oraz oszustw i nielegalnego prowadzenia nieautoryzowanego programu inwestycyjnego o wartego ponad pół miliona funtów. 

Mark Steward, dyrektor wykonawczy ds. Egzekwowania przepisów i nadzoru rynku w FCA, skomentował:
“Szybka akcja FCA wyeliminowała w zarodku oszustwo pana Virdee i powstrzymała rozprzestrzenianie się go, co groziło większymi stratami wśród szerszej grupy ofiar. FCA przypomina inwestorom, aby wystrzegali się każdego, kto nie jest upoważniony do prowadzenia działalności jaką oferuje.”


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Dramatycznie nieskuteczny trading

Virdee był dyrektorem Dynamic UK Trades Ltd, a w okresie od października 2015 r. do listopada 2017 r. promował program, gdzie bez przyjmował depozyty bez zezwolenia FCA. Zawarł także umowę z inwestorem na zarządzanie kwotą 192.500 GBP w handlu spread betting, gdzie zgodnie z obietnicą wykorzystane zostało jedynie 10 tysięcy GBP. 

Manraj Virdee otrzymał w sumie od inwestorów około 600 tysięcy funtów, z których część była “gwarantowana” 100% zwrotami z inwestycji w oparciu o jego rzekomy sukces jako inwestora walutowego. W rzeczywistości tylko 457.119 z całości depozytów było wykorzystanych przez Virdee do handlu i prawie wszystkie te fundusze zostały utracone lub spożytkowane na sfinansowanie stylu życia pana Virdee.

Zobacz również: Rośnie zainteresowanie rynkiem Forex w USA po przecenie na rynku akcji

Przy ogłaszaniu wyrodku, Manraj Virdee zgodził się z opisem prokuratury, która stwierdziła, że jego handel w ciągu 2 lat był “dramatycznie nieskuteczny”.

FCA zabezpieczyła pozostałe aktywa finansowe oszusta i będzie prowadzić postępowanie dążące do ich konfiskaty. Uzyskane dzięki temu fundusze będą mogły posłużyć za rekompensatę dla oszukanych inwestorów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here