Naga MarketsSprzedaż Tank Mechanic Simulator przekroczyła 125 tys. sztukDeGenerals, studio deweloperskie z Grupy PlayWay, producent gier o tematyce historyczno-militarnej, podsumowało dotychczasową sprzedaż Tank Mechanic Simulator. Od premiery 20 lutego 2020 r. do końca listopada grę kupiło ponad 125 tys. graczy. Przychody ze sprzedaży gry przekroczyły 3,5 mln zł. Tytuł stale zbiera dobre recenzję (Steam 87% ocen pozytywnych), a na swojej wishliście ma go jeszcze prawie 155 tys. graczy, którzy jeszcze nie kupili gry.

Wydawcą tytułu na PC było DeGenerals, korzystając z infrastruktury marketingowej PlayWay

Tank Mechanic Simulator miał premierę na platformie Steam 20 lutego 2020 r. Koszty produkcji gry zwróciły się w ciągu 3 dni. Wydawcą tytułu na PC było DeGenerals, korzystając z infrastruktury marketingowej PlayWay oraz cross-promocji z innymi grami Grupy. Z kolei w sierpniu ukazała się wersja na Nintendo Switch, wydana przez Ultimate Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
TMS to gra o czołgach z okresu II wojny światowej, ich załogach oraz wkładzie w historię wojen. Zadaniem gracza jako właściciela warsztatu i muzeum czołgów jest odzyskiwanie zniszczonych lub porzuconych czołgów, a następnie ich odnowienie i renowacja przy użyciu szerokiej gamy narzędzi. W przygotowaniu są także porty gry na konsole PS4, Xbox One oraz mobile i VR.

– Jesteśmy niewątpliwe zadowoleni z tego jak duży sukces udało nam się osiągnąć przy Tank Mechanic Simulator. Koszty produkcji gry zwróciły się w ciągu zaledwie 72 godzin od jej premiery, a pomimo upływu prawie 10 miesięcy od premiery, gra znajduje kolejnych nabywców. Jesteśmy rentowną spółką z tytułem, który zapewnia nam środki na rozwój portfolio gier oraz rozbudowę TMS. Zamierzamy iść za ciosem i przenieść tytuł również na inne platformy. Dodatkowo, jesteśmy w trakcie produkcji dwóch DLC do TMS, których premierę planujemy na 2021 r. – mówi Robert Pietrzko, prezes DeGenerals.

Nowe DLC mają rozszerzyć zawartość TMS o kolejne modele pojazdów z o wiele większą uwagą poświęconą detalom i szczegółom czołgów, które były najbardziej wyczekiwane przez graczy. Samo DLC będzie wydane razem z dużym patchem, dodającym do gry nowe systemy oraz usprawnienia, które zwiększą żywotność gry (narzędzia moderskie). DeGenerals zamierza stale wspierać swój debiutancki tytuł do momentu oficjalnego rozpoczęcia prac nad jej kontynuacją Tank Mechanic Simulator 2, która jest planowana na przełom 2021/2022 r.

– Wyniki sprzedażowe, jak i zainteresowanie na wishliscie gry pokazały, że na rynku gamingowym istnieje miejsce na gry-symulatory o tematyce militarnej, czego efektem jest zbudowana społeczność graczy wokół TMS. Liczymy na jej wykorzystanie i rozszerzenie przy dodatkach do TMS i kolejnych naszych produkcjach – dodaje Robert Pietrzko, prezes DeGenerals. Pasjonaci gier wojennych oraz twórcy jednej z najlepszych gier w portfolio PlayWay, planują debiut na warszawskiej giełdzie w I półroczu 2021 r. Wcześniej, jeszcze w 2020 r., spółka chce przeprowadzić ofertę publiczną akcji o wartości do 2,5 mln euro.

O spółce DeGenerals SA

DeGenerals SA to studio deweloperskie, prowadzące działalność na rynku gier wideo, specjalizujące się w grach historyczno-militarnych o tematyce wojennej. Deweloper silnie współpracuje z Grupą PlayWay SA, w lutym 2020 r. miała miejsce premiera pierwszej produkcji studia, Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła sukces komercyjny, jest obecnie stale rozwijana i portowana na inne platformy. Studio oprócz planów kontynuacji Tank Mechanic Simulator stale bada kierunki rozwoju kolejnych gier do swojego portfolio. W I półroczu 2021 roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here