Naga Markets

Sprzedaż Smith & Wesson spada do najniższego poziomu od 13 lat!Firma Smith & Wesson Brands Inc. odnotowała w czwartek najniższą łączną sprzedaż kwartalną od ponad 13 lat, co oznacza spadek o ponad 10% w handlu po sesji. Smith & Wesson odnotował dochód netto w pierwszym kwartale w wysokości 3,3 mln USD, czyli 7 centów na akcję, przy sprzedaży na poziomie 84,4 mln USD, co oznacza spadek o 69,3% w porównaniu z 274,6 mln USD rok temu.

Producent broni negatywnie zaskakuje wynikami!

Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się skorygowanych zysków w wysokości 21 centów na udział w sprzedaży na poziomie 129,8 mln USD. Akcje Smith & Wesson zamknęły się 1% spadkiem do 13,43 USD, a następnie spadły poniżej 12 USD w handlu po sesji po ogłoszeniu wyników, do poziomu, do którego akcje nie spadły w regularnych obrotach od połowy 2020 r.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Według danych FactSet, kwartalne przychody ogółem były najniższym odnotowanym przez Smith & Wesson od kwartału zakończonego w styczniu 2009 roku. Firma produkująca broń notowała minimum 100 milionów dolarów kwartalnej sprzedaży netto od stycznia 2012 roku.

Dyrektor generalny Smith & Wesson, Mark Smith, zrzucił winę za dużą utratę przychodów na korekty zapasów potrzebne w kanale sprzedaży z powodu spadku popytu na broń pod koniec 2021 r. i na początku 2022 r.

„Dzięki zwiększeniu liczby zamówień w ciągu ostatnich kilku tygodni i znacznemu spadkowi poziomu zapasów jednostkowych w kanale, uważamy, że korekta zapasów powinna teraz w dużej mierze dotyczyć przeszłości” – powiedział Smith w oświadczeniu. „Nadal oczekujemy wysokiej rentowności w pozostałej części roku, wspieranej przez nasze zdyscyplinowane podejście do kontroli kosztów i wydatków promocyjnych”.

Trzy miesiące temu, podczas apelu o wyniki finansowe za czwarty kwartał, Smith powiedział, że Smith & Wesson boryka się z wyższymi kosztami materiałów, transportu i robocizny, ale entuzjazm dla strzelectwa sportowego jest nadal mocny. Podczas rozmowy telefonicznej w czerwcu, dyrektor finansowy Deana McPherson powiedziała, że ​​„rynek broni palnej powrócił do bardziej znormalizowanego poziomu popytu w ciągu ostatnich kilku kwartałów”.

McPherson powiedziała, że ​​spodziewa się, że ten rok fiskalny będzie przebiegał zgodnie z typowymi wzorcami historycznymi, a popyt wzrośnie w drugim kwartale ze względu na sezon łowiecki i okres świąteczny w trzecim. Powiedziała, że ​​spodziewa się, że czwarty kwartał przyniesie największy udział w wolumenach jednostkowych.

XTB

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Akcje Smith & Wesson spadły do ​​tej pory o 24,6% w tym roku!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here