Naga MarketsMiniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzePunktualnie o godzinie 16:00, a więc dokładnie dwa dni po publikacji danych dot. sprzedaży istniejących nieruchomości, poznaliśmy raport dot. sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Był to zaskakująco rozczarowujący odczyt, którego nie spodziewali się chyba najwięksi pesymiści.


New Home Sales w dół aż o 12,8%

Jak wynika z najnowszego raportu Census Bureau (pełna treść dostępna pod linkiem) w lipcu br. sprzedaż nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych spadła do 635 tysięcy ze zrewidowanego dodatnio do 728 tys. odczytu czerwcowego (pierwotnie dane wskazywały na 649 tys.). Okazało się więc, że w czerwcu br. sprzedaż nowych nieruchomości uplasowała się na najwyższym poziomie od lipca 2007 r. Był to wynik aż o 20,9% lepszy od rezultatu za maj 2019 r.

Różnica pomiędzy czerwcowym a lipcowym wynikiem wynosi natomiast aż 12,8%. Tymczasem, oczekiwania rynkowe przed tą publikacją zakładały jedynie niewielki spadek o symboliczne 0,2%.

Sprzedaż nowych domów w USA
Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że reakcja rynku na raport z amerykańskiego rynku nieruchomości była błyskawiczna. Niemal natychmiastowo doszło bowiem do zauważalnej deprecjacji dolara amerykańskiego.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących – zapisz się na webinar

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M5

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału 4-godzinowego zauważymy, że wskutek tych spadków kurs dotarł w rejon linii tendencji wzrostowej.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny ogłaszają kolejną rundę taryf celnych – komentarz giełdowy
Następny artykułCzłonkowie stowarzyszenia Libra rozważają rezygnację z dalszego udziału w projekcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here