Naga MarketsMiniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzePunktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy raport Consensus Bureau, w którym opublikowano najnowsze wyniki dot. sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dane okazały się nieco gorsze nie tylko od prognoz, lecz również od poprzednich rezultatów.


New Home Sales w dół o 0,4%

Jak wynika z najnowszego raportu Census Bureau (pełna treść dostępna pod linkiem) w grudniu 2019 roku sprzedaż nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych spadła o 0,4% do poziomu 694 tysięcy ze zrewidowanego ujemnie odczytu listopadowego (697 tys., choć pierwotnie dane wskazywały na 719 tys.). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że konsensu przed tą publikacją zakładał wzrost (a nie spadek) sprzedaży nieruchomości na rynku pierwotnym o 1,5% do 730 tys. Finalne dane okazały się więc znacząco gorsze od oczekiwań.

W raporcie przeczytać możemy także, że mediana ceny sprzedaży nowych domów sprzedanych w grudniu 2019 r. wynosiła 331 400 USD. Średnia cena sprzedaży wyniosła natomiast 384.500 dolarów.

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że publikacja raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości nie przyczyniła się do większego osłabienia dolara amerykańskiego. Właściwie, umacnia się on wobec niemal wszystkich walut grupy G8.

Na wykresie pary walutowej AUDUSD zauważymy, że rynek realizuje powstałą już w minionym tygodniu formację głowy z ramionami (RGR) i niewiele wskazuje, by tendencja spadkowa miała w najbliższym czasie ulec zmianie.

Weź udział w darmowym webinarze:
Wprowadzenie do analizy technicznej

AUUSD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 i akcje CD Projekt rozpoczynają 2020 rok od spadków
Następny artykułBrazylia dołączy do OPEC? Zamierza produkować 3,5 miliona baryłek dziennie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here