Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki październikowej sprzedaży nowych domów w USA, która okazała się gorsza od prognoz oraz wyników wrześniowych. Chociaż rynki spodziewały się spowolnienia dynamiki, to nie zakładały jej osunięcia do ujemnych poziomów.


0.563 miliona podpisanych kontraktów

Zgodnie z raportem opublikowanym przez Biuro Cenzusowe wskaźnik plasował się na poziomie 0.563 mln co jest wynikiem gorszym wobec prognoz i rezultatów wrześniowych (0.593 mln). W efekcie dynamika, która przy ostatnim odczycie plasowała się niezwykle wysoko (+3.1%) osunęła się do ujemnych poziomów -1.9%.

Wynik wrześniowy rewidowano do 574 tysięcy. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że obecne rezultaty cały czas przesuwają się w okolicach szczytów powstałych po wielkim kryzysie finansowym.

Dane w ujęciu historycznym prezentuje poniższy wykres:

Źródło: Biuro Cenzusowe
Źródło: Biuro Cenzusowe

Dolar nadal bardzo mocny

Pomimo „miękkiego” raportu z rynku nieruchomości, USD w trakcie sesji środowej nadal pozostaje bardzo mocny. O 16:00 poznaliśmy bowiem również dane odnośnie sentymentu konsumentów w Stanach Zjednoczonych, a ten pozytywnie zaskoczył rynki.

USD/CHF znajduje się na poziomach notowanych ostatni raz na początku listopada bieżącego roku, pokonując wczorajsze maksima oraz 78.6% zniesienia Fibonacciego:

USD/CHF D1
USD/CHF D1

Pełny raport znajduje się pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here