Naga MarketsPunktualnie o godz. 16:00, Amerykańskie Census Bureau podało dane dotyczące  rocznej sprzedaży nowych nieruchomości za maj 2019 roku. Obecnie widoczny jest znaczny spadek sprzedaży, natomiast prognozy zakładały wzrost. 

Sprzedaż nowych domów jednorodzinnych w maju 2019 r. osiągnęła sezonową roczną stopę wynoszącą 626 tysięcy, zgodnie z szacunkami opublikowanymi dziś wspólnie przez US Census Bureau oraz Departament Housing and Urban Development.

Dzisiejszy odczyt jest o 7,8% niższy w stosunku do zrewidowanej w górę publikacji z kwietnia (679 tysiecy). Jednocześnie liczba ta jest o 3,7% niższa od szacunków z maja 2018 r., które wynoszą 650 tysięcy.

Mediana ceny sprzedaży nowych domów sprzedanych w maju 2019 r. wyniosła 308 tysięcy USD, a średnia cena sprzedaży to 377.200 USD.

Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board spadł w czerwcu do poziomu 121,5 w porównaniu z 131,3 jakie odnotowano w maju 2019 roku.

Kurs dolara słabnie po odczycie

Notowania dolara do euro osłabiają się po publikacji danych ze Stanów Zjednoczonych. Jak widać na wykresie 30-minutowym EUR/USD poniżej, kurs znalazł dziś wsparcia w okolica 1,1376 i znajduje się obecnie w połowie zakresu. Do ustanowienia nowych maksimów i potencjalnej kontynuacji wcześniejszych wzrostów potrzeba obecnie mniej niż 20-pipsów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here