Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy raport National Association of Realtors (NAR) w którym opublikowano najnowsze wyliczenia sprzedaży nieruchomości w toku. Dane pozytywnie zaskakują przekładając się na kolejne wzrosty dolara amerykańskiego. 


Amerykańska waluta ma za sobą dobrą sesję – dolar zyskuje do większości walut G10, tracąc jedynie w stosunku do funta szterlinga. 

Za dobrą passą USD stoją dane, które są dziś lepsze od oczekiwań. Trzydzieści minut po godzinie 14:00 poznaliśmy najnowsze szacunki amerykańskiego PKB – pozytywna niespodzianka wsparła dolara na rynku. Kilkadziesiąt minut później kolejne dobre wieści publikuje NAR informując o wyższym niż oczekiwany wzroście poziomu sprzedaży nieruchomości w Stanach.

Wskaźnik sprzedaży w toku National Association of Realtors wyniósł w październiku aż 3,5% – więcej niż zakładała prognoza ankietowanych ekonomistów (1,0% m/m) i znacznie więcej niż poprzednio (-0,4% m/m). Październikowe dane przerywają więc trzymiesięczny okres spadków wskaźnika i wspierają dolara na rynku.

USDJPY testuje opór w rejonie 112,00:

Sprawdź zalety opcji waniliowych w handlu na rynku walutowym>>>

EURUSD wbrew logice odbija się od okolic poziomu 1,18300:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here