Naga Markets

Sprzedaż miedzi płatnej KGHM wzrosła o 3% r/r do 68,7 tys. ton w XIWarszawa, 22.12.2021 (ISBnews) – Sprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 68,7 tys. ton w listopadzie 2021 r. i była wyższa o 3% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

Spółka podała, że większą sprzedaż miedzi odnotowano w spółce-matce (+4%) oraz KGHM International Ltd. (+9%). Kopalnia Sierra Gorda zrealizowała mniejszą sprzedaż miedzi w listopadzie o 0,5 tys. ton (-5%).“Sprzedaż srebra wyniosła 114,5 tony i była wyższa o 9,2 tony od sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie ubiegłego roku (+9%). Ze wzrostem wiąże się przede wszystkim wyższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych ” – czytamy w komunikacie.

Sprzedaż TPM wyniosła 19 tys. troz i była wyższa o 1,3 tys. troz (+7%) od poziomu sprzedaży w listopadzie 2020 roku. Do takiego rezultatu przyczynił się zarówno wzrost sprzedaży w spółce-matce o 0,8 tys. troz, jak i wzrost sprzedaży w KGHM International o 0,6 tys. troz. Niższa sprzedaż dotyczyła kopalni Sierra Gorda, wskazano także.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,6 mln funtów, i była niższa o 0,1 mln funtów (-14%) w porównaniu do listopada 2020 roku. Spadek sprzedaży molibdenu odnotowano w kopalni Sierra Gorda oraz aktywach KGHM International.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena złoty | notowania swig80 | lotos gpw | cd projekt cena akcji | gpw spółki | notowania azoty | średni kurs jena nbp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here