Naga MarketsSprzedaż miedzi płatnej KGHM wzrosła o 2% r/r do 58 tys. ton w XWarszawa, 24.11.2021 (ISBnews) – Sprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58 tys. ton w październiku 2021 r. i była wyższa o 2% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

Spółka podała, że spadek sprzedaży miedzi odnotowany przez kopalnię Sierra Gorda o 0,6 tys. ton (-8%) oraz mniejsza sprzedaż z KGHM International o 2,1 tys. ton (-37%) w połączeniu ze wzrostem sprzedaży odnotowanym w KGHM Polska Miedź o 3,7 tys. ton (+8%) doprowadziły do dwuprocentowej różnicy w wynikach całej Grupy KGHM.“Sprzedaż srebra wyniosła 106,2 tony i była niższa o 17,3 tony (-14%) od sprzedaży zrealizowanej w październiku ubiegłego roku. Za ten spadek odpowiada przede wszystkim niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych oraz z KGHM International” – czytamy w komunikacie.

Sprzedaż TPM wyniosła 8,3 tys. troz i była niższa o 10,7 tys. troz (-56%) od sprzedaży zrealizowanej w październiku ubiegłego roku. Spadek sprzedaży TPM w grupie kapitałowej wynika ze spadku sprzedaży TPM odnotowanego przez KGHM Polska Miedź o 8,5 tys. troz oraz spadku sprzedaży z KGHM International, wskazano także.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,8 mln funtów i odnotowała zbliżony wynik do rezultatu osiągniętego w październiku ubiegłego roku.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mwig40 | kurs mbank | ceny akcji pgnig | wirtualna polska kurs akcji | kurs dolara prognozy | rekomendacje gpw | gpw mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here