Naga MarketsSprzedaż miedzi płatnej KGHM wyniosła 66,6 tys. ton w marcu, wzrost o 16% r/rSprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 66,6 tys. ton w marcu 2021 r. i była wyższa o 16% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

KGHM odnotował wzrost sprzedaży miedzi płatnej

Lepsze wyniki sprzedażowe odnotowano niemal we wszystkich aktywach produkcyjnych należących do Grupy (Sierra Gorda + 4,5 tys. ton, KGHM Polska Miedź S.A. +2,8 tys. ton, KGHM International +1,9 tys. ton), podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Sprzedaż srebra wyniosła 121,8 tony i była niższa o 41,5 tys. ton od sprzedaży zrealizowanej w marcu ubiegłego roku (-25%). Za spadek odpowiada głównie niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych” – czytamy dalej.

Sprzedaż TPM wyniosła 18,1 tys. troz i była niższa o 7,2 tys. troz (-28%) wobec sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie 2020 roku. Na wynik ten wpłynęła przede wszystkim niższa sprzedaż złota pochodzącego ze spółki-matki.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 1,1 mln funtów i była wyższa o 0,7 mln funtów (+175%) w odniesieniu do marca 2020. Wzrost sprzedaży molibdenu dotyczył kopalni Sierra Gorda, podano także.

Produkcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 9% r/r do 65,8 tys. ton w marcu

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 65,8 tys. ton w marcu 2021 r. wobec 60,4 tys. ton rok wcześniej, podała spółka.

“Produkcja miedzi płatnej wyniosła 65,8 tys. ton – wzrost o 5,4 tys. t (+9%) w relacji do analogicznego miesiąca 2020 roku zanotowano we wszystkich segmentach operacyjnych. W odniesieniu do segmentu KGHM Polska Miedź S.A. wzrost dotyczył produkcji z obcych materiałów miedzionośnych” – czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra płatnego wyniosła 89,6 ton, tj. o 37,1 t mniej (-29%) niż zrealizowano w analogicznym miesiącu 2020 roku, co jest przede wszystkim skutkiem przeprowadzenia planowanego remontu Wydziału Metali Szlachetnych.

Produkcja TPM wyniosła 13 tys. troz, a tym samym uległa zmniejszeniu o 7,2 tys. troz (-36%), z uwagi na niższą produkcję złota w spółce-matce.

Produkcja molibdenu wyniosła 0,9 mln funtów, co oznacza wzrost o 0,7 mln funtów w relacji do marca 2020 r. z uwagi na wzrost zawartości molibdenu w rudzie oraz osiągnięcie wyższych uzysków w kopalni Sierra Gorda.

W okresie styczeń-marzec produkcja miedzi płatnej sięgnęła 185,5 tys. ton wobec 174,1 tys. ton rok wcześniej.

“W okresie styczeń-marzec 2021 r. produkcja i sprzedaż miedzi, srebra i metali szlachetnych w grupie kapitałowej kształtowała się powyżej poziomu przewidzianego w budżecie na ten okres. Spadek wystąpił w zakresie produkcji molibdenu ze względu na niższy poziom przerobionej rudy oraz mniejszą od planowanej zawartość tego pierwiastka w kopalni Sierra Gorda. W odniesieniu do analogicznego okresu 2020 roku zanotowano wzrost produkcji miedzi” – czytamy dalej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here