Naga MarketsSprzedaż miedzi płatnej KGHM wyniosła 61,2 tys. ton w kwietniu, wzrost o 10% r/rSprzedaż miedzi płatnej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 61,2 tys. ton w kwietniu 2021 r. i była wyższa o 10% niż rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

Za wzrost sprzedaży miedzi odpowiada głównie KGHM Polska Miedź S.A. (+4,9 tys. ton) oraz Sierra Gorda (+1 tys. ton). Nieznaczny spadek sprzedaży miedzi odnotowano w KGHM International Ltd. (-0,4 tys. ton), podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Sprzedaż srebra wyniosła 104,2 tony i była niższa o 21,6 ton od sprzedaży zrealizowanej w kwietniu ubiegłego roku (-17%). Ze spadkiem wiąże się przede wszystkim niższa sprzedaż srebra z polskich aktywów produkcyjnych” – czytamy dalej.

Sprzedaż TPM wyniosła 14,5 tys. troz i była niższa o 1,9 tys. troz (-12%) wobec sprzedaży zrealizowanej w analogicznym okresie 2020 roku. Na wynik wpłynęła niższa sprzedaż złota pochodzącego z KGHM International Ltd. Wyższa sprzedaż złota dotyczyła natomiast spółki-matki.

Sprzedaż molibdenu wyniosła 0,6 mln funtów i była niższa o 0,3 mln funtów (-33%) w odniesieniu do kwietnia 2020 r. Spadek sprzedaży molibdenu osiągnęła kopalnia Sierra Gorda, podano także.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | bitcoin aktualnosci | kurs euro on line | dax30 | eurusd | btc prognoza | co znaczy blik |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here