Naga MarketsMiniatura domu stojąca na biurku, w tle mężczyzna piszący na papierzePunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznaliśmy raport National Association of Realtors (NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dane okazały się zdecydowanie lepsze nie tylko od prognoz, lecz również od poprzednich rezultatów.


Existing Home Sales w górę o 1,3%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo pesymistycznych prognoz zakładających spadek sprzedaży istniejących domów o 0,4% do 5,37 mln., ostatecznie odnotowano jej wzrost aż o 1,3% do 5,49 mln., co jest najlepszym rezultatem od marca 2018 roku.

Sprzedaż istniejących nieruchomości w USA

Zdaniem Lawrence Yun, głównego ekonomisty NAR spadające stopy procentowe kredytów hipotecznych poprawiają przystępność cenową mieszkań i zachęcają nabywców do wejścia na rynek. Dodał ona jednak, że podaż mieszkań po przystępnych cenach jest bardzo niska.

– Wyraźnie widać, że zapasy domów o umiarkowanych cenach są niewystarczające i potrzeba więcej budynków mieszkalnych. Niektóre nowe mieszkania mogłyby zostać przekształcone w kondominia, pomagając w ten sposób w podaży, zwłaszcza w świetle nowych przepisów federalnych zezwalających na szersze wykorzystanie kredytów hipotecznych Federalnej Administracji Mieszkaniowej (FHA) na zakup nieruchomości mieszkalnych – powiedział Yun.

Jego zdaniem konsumenci zwracają uwagę na kilka głównych czynników, wśród których najistotniejsze to: wskaźniki kredytów hipotecznych, oprocentowanie kredytów i… zaufanie do ogólnej sytuacji gospodarczej kraju. Głównego ekonomisty NAR wskazuje, że kupno domu to poważna decyzja długoterminowa, a obecne niskie lub nawet niższe przyszłe oprocentowanie kredytów hipotecznych może samo w sobie nie zwiększyć sprzedaży, chyba że towarzyszy temu wzrost zaufania konsumentów.

Kurs EURUSD w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że rynek od pewnego czasu konsoliduje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawił, że tendencja ta dotarła w rejon konfluencji z linią tendencji spadkowej, gdzie już w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Podobne reakcje dostrzec można było również w trakcie poniedziałkowej sesji oraz wczoraj. Mimo to, strefa ta w dalszym ciągu nie została jeszcze trwale odrzucona.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHash rate Bitcoina (BTC) ustanawia nowe ATH
Następny artykułKurs dolara (USD) głównym determinantem zachowania się rynków EM
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here