Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznaliśmy raport National Association of Realtors (NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Był to najważniejszy odczyt z amerykańskiej gospodarki jaki poznaliśmy w trakcie piątkowej sesji. Dane okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz rynkowych.


Existing Home Sales w dół o 0,6%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek sprzedaży istniejących nieruchomości o 0,7% do 5,30 mln., ich ilość zmalała we wrześniu br. aż o 3,4% do zaledwie 5,15 mln., co jest najgorszym rezultatem od lutego 2016 roku. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 5,33 mln. (-0,2%) z 5,34 mln. (0,0%).

Sprzedaż istniejących nieruchomości w USA spadła do najniższego poziomu od lutego 2016 r.

Zdaniem Lawrence Yun, głównego ekonomisty NAR gorsze dane na rynku wtórnym spowodowane są głównie faktem, iż “nowe budownictwo mieszkaniowe nie nadąża za zaspokojeniem popytu. Większość nieruchomości sprzedaje się w ciągu miesiąca, co oznacza, że ​​większa ilość zapasów – szczególnie umiarkowanych cenowo domów – będzie napędzać sprzedaż.” 

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, gdzie w dniu dzisiejszym po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli wsparcie to zostanie trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Do handlu na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen AUDUSD, GBPJPY, USDCAD – 19 października 2018
Następny artykułCzy rosyjską walutę czeka powrót do wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here