Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy dane o sprzedaży hurtowej za luty które przyniosły spadek o 0,8% i były gorsze od oczekiwań analityków aż o 1,3%. Prognozy dość mocno rozminęły się z rzeczywistymi odczytami – poinformowało biuro statystyczne Kanady.


Sprzedaż hurtowa spadła o 0,8% do 62,8 mld USD w lutym, co jest największym spadkiem od września 2017 r. Niższa sprzedaż została odnotowana w czterech z siedmiu podsektorów, co stanowiło 64% całkowitej sprzedaży hurtowej. Największy spadek odnotowano w sektorze podzespołów i części motoryzacyjnych.

Sprzedaż hurtowa w Kanadzie, źródło: Statistic Canada

Hurtownicy w podsektorze materiałów budowlanych zanotowali w lutym spadek o 0,4%, niższa sprzedaż wynikała głównie z branży drzewnej, przemysłowej i innych artykułów budowlanych. Tymczasem sprzedaż w podsektorze artykułów gospodarstwa domowego wzrosła o 0,8% do 8,7 miliarda dolarów. Największy udział we wzroście był po stronie wyposażenia wnętrz (+ 8,1%) i towarów osobistych (+ 4,0%).

Reakcja rynku

Na parze USDCAD byki wykorzystują każdą okazję do kupna, słabe dane z Kanady doskonale wpisują się w tę trwającą od kilku dni tendencję. Wybicie z nocnego zakresu wahań okazało się trwałe i kurs szturmuje maksima sesyjne powyżej 1.2800. Najbliższa istotna strefa oporu to 1.2815-1.2840, gdzie cena konsolidowała w końcówce marca.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDCAD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

USDCAD M15

Krótkoterminowo możliwa gra pod podwójny szczyt, jednak dla kupujących najważniejsze będzie utrzymanie dołka na 1.2765.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: USDCHF w trendzie wzrostowym
Następny artykułMarek Dietl Prezesem Zarządu GPW na kolejną kadencję
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here