TMS


O godzinie 14:30 poznaliśmy dane o sprzedaży hurtowej za luty które przyniosły spadek o 0,8% i były gorsze od oczekiwań analityków aż o 1,3%. Prognozy dość mocno rozminęły się z rzeczywistymi odczytami – poinformowało biuro statystyczne Kanady.


Sprzedaż hurtowa spadła o 0,8% do 62,8 mld USD w lutym, co jest największym spadkiem od września 2017 r. Niższa sprzedaż została odnotowana w czterech z siedmiu podsektorów, co stanowiło 64% całkowitej sprzedaży hurtowej. Największy spadek odnotowano w sektorze podzespołów i części motoryzacyjnych.

Sprzedaż hurtowa w Kanadzie, źródło: Statistic Canada

Hurtownicy w podsektorze materiałów budowlanych zanotowali w lutym spadek o 0,4%, niższa sprzedaż wynikała głównie z branży drzewnej, przemysłowej i innych artykułów budowlanych. Tymczasem sprzedaż w podsektorze artykułów gospodarstwa domowego wzrosła o 0,8% do 8,7 miliarda dolarów. Największy udział we wzroście był po stronie wyposażenia wnętrz (+ 8,1%) i towarów osobistych (+ 4,0%).

Reakcja rynku

Na parze USDCAD byki wykorzystują każdą okazję do kupna, słabe dane z Kanady doskonale wpisują się w tę trwającą od kilku dni tendencję. Wybicie z nocnego zakresu wahań okazało się trwałe i kurs szturmuje maksima sesyjne powyżej 1.2800. Najbliższa istotna strefa oporu to 1.2815-1.2840, gdzie cena konsolidowała w końcówce marca.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDCAD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

USDCAD M15

Krótkoterminowo możliwa gra pod podwójny szczyt, jednak dla kupujących najważniejsze będzie utrzymanie dołka na 1.2765.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here