Naga Markets

Sprzedaż Grodna wzrosła w grudniu o 82 proc. rdr Zgodnie z najnowszymi szacunkami, przychody Grupy Grodno w grudniu wyniosły 108,7 mln zł, co oznacza wzrost o 82% rdr. Narastająco po dziewięciu miesiącach roku obrotowego przekroczyły 877 mln zł, rosnąc o 66% rdr.

Grodno przedstawia swoje wyniki finansowe

„Jeśli utrzymamy bieżącą dynamikę, rok 2021/22 zamkniemy ponad miliardem przychodów – stwierdził Prezes Andrzej Jurczak.Wysoki wzrost przychodów Grodna związany był w szczególności z wyższą sprzedażą
w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz kabli i przewodów. Kolejny okres
z rzędu Grupa odnotowała również istotną poprawę we wszystkich pozostałych segmentach swojej działalności.

W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na OZE i energooszczędne rozwiązania, a sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły nam realizację rekordowej liczby instalacji, jak na ten okres roku. Wysoka sprzedaż OZE, ale i utrzymująca się koniunktura w branży budowlanej i elektrotechnicznej, przełożyły się także na dwucyfrowe tempo wzrostu we wszystkich pozostałych obszarach naszej działalności – wyjaśnił Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Zarząd korzystnie ocenia perspektywy rozwoju w najbliższych miesiącach, m. in. w związku ze zmianami czekającymi rynek OZE, a także z wciąż sprzyjającą koniunkturą w budownictwie.

Przed nami bardzo aktywne trzy miesiące. Jeśli chodzi o fotowoltaikę, od kwietnia zmianie ulegnie model rozliczeń dla prosumentów, dlatego do końca marca będziemy odczuwać silną presję na realizację mikroinstalacji jeszcze na starych zasadach. Analizując aktywność klientów, bardzo korzystnie oceniamy również perspektywy dla pomp ciepła i pozostałych obszarów związanych z energooszczędnością, transformacją energetyczną. W zakresie działalności dystrybucyjnej, na razie nie odczuwamy sygnałów, które wskazywałyby na przyhamowanie rynku w najbliższych miesiącach – dodaje Andrzej Jurczak.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi w obszarach związanych z OZE, a także sprzyjającej koniunkturze w branży elektrotechnicznej, bieżący rok obrotowy już dziś jest sprzedażowo najlepszym w ponad trzydziestoletniej historii Grodna.

Konsekwentnie rośniemy szybciej od rynku. Według danych ZPDE SHE, sprzedaż hurtowni elektrotechnicznych w okresie kwiecień – listopad 2021 rosła o 43% rdr, kiedy nasza dynamika wyniosła 64% rdr. Dane GUS wskazują na wzrost produkcji budowlano-montażowej w listopadzie o 12,7% rdr, kiedy Grodno rosło o 78% rdr. Rok 2021/22 już dziś sprzedażowo jest naszym rekordowym. Jeśli utrzymamy bieżącą dynamikę, zamkniemy go ponad miliardem przychodów – podsumowuje Prezes Andrzej Jurczak.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje opinie | ccc akcje rekomendacje | gielda forum | gpw kęty | kurs dolara prognozy | giełda neuca | pgnig giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here