Naga Markets

Sprzedaż Forda spadła we wrześniu!Ostrzeżenie Ford Motor dotyczące zysków za trzeci kwartał i wyzwania makroekonomiczne uderzyły ostatnio w akcje, ale te obawy mogą być przesadzone, według Adama Jonasa z Morgan Stanley. W środę Jonas podniósł rating akcji Fordado przeważaj z równoważ. Jego cel: 14 USD za cenę akcji pozostał bez zmian.

9-procentowy spadek sprzedaży Forda!

Wiadomość, że sprzedaż pojazdów elektrycznych Forda prawie potroiła się we wrześniu, nic przyćmiła informację, że ogólna sprzedaż spadła o prawie 9% w tym samym okresie. Akcje spadły o prawie 20% w ciągu ostatniego miesiąca, co jest dodatkowo wspierane przez słabnące perspektywy gospodarcze i ogłoszenie przez zarząd w zeszłym miesiącu, że zysk operacyjny za trzeci kwartał wyniesie ok. 1,7 miliarda dolarów, znacznie mniej niż przewidywano 2,9 miliarda dolarów Wall Street.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Zdaniem Jonasa spadek kursu akcji może być okazją do zakupu. Obecnie cena akcji wynosi około 12 USD, czyli osiem razy więcej niż 1,50 USD skorygowanego zysku na akcję, którego Morgan Stanley spodziewa się przez cały rok. Jonas spodziewa się, że wycena wzrośnie do 9,2 co spowoduje, że akcje będą bardzo blisko jego celu 14 USD.

Z drugiej strony w tym samym nocie obniżył cenę docelową akcji General Motors (GM) do 30 USD z 42 USD wcześniej. Oczekuje, że wycena spadnie do ośmiokrotności jego prognozy 3,71 USD za udział w skorygowanych rocznych zyskach z obecnych 8,6.

Jonas preferuje akcje Forda głównie dlatego, że jest przekonany o planach zarządu dotyczących restrukturyzacji portfela. Przytoczył również korzyści wynikające z ustawy o redukcji inflacji, która oferuje ulgi podatkowe nabywcom pojazdów elektrycznych.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAkcje Twittera wzrosły po komunikacie, że Elon Musk przejmie Twittera po kwietniowych warunkach
Następny artykułKoniec korekty dolara, kolejne dane makro wypadły lepiej
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here