Naga MarketsBarclays Capital rekomenduje w swojej cotygodniowej nocie do klientów sprzedaż EURGBP w nadchodzącym tygodniu.

Wraz z zakończeniem szkockiego referendum w sprawie odłączenia od Wielkiej Brytanii rynek powinien ponownie skupić się na ekonomicznych fundamentach a tu patrząc na aktualną politykę monetarną wszystko przemawia za spadkami na EURGBP – podsumowuje Barclays.Z technicznego punktu widzenia ostatnia dwumiesięczna konsolidacja między 0,8065 a 0,7870 zakończyła się sygnałem sprzedaży -> tygodniowe zamknięcie poniżej wspomnianego wsparcia. Dodając do tego fakt iż para ta jest w tygodniowym jak i miesięcznym długoterminowym kanale spadkowym Barclays oczekuje spadków do co najmniej dołka z 2012 roku czyli 0,7755. Przebicie tego poziomu powinno poskutkować ruchem w okolice 0,7700 a następnie w dłuższym terminie testem maksimum z 2003 roku tj. 0,7250.

Wzrost powyżej 0,8140 będzie sygnałem iż niedźwiedzie nie mają wystarczająco amunicji do sprowadzenia kursu na nowe minima i zaneguje powyższy spadkowy scenariusz – dodaje Barclays.

EURGBP_20140922Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here