Naga MarketsKurs dolara zyskuje, gdy sprzedaż domów w USA najniższa od ponad 9 latSprzedaż domów w USA spadła trzeci miesiąc z rzędu do najniższego od ponad 9 lat poziomu. Raport Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w poniedziałek również wykazał najmniejszy roczny wzrost cen mieszkań od ponad ośmiu lat. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.

Liczba wniosków o kredyty mieszkaniowe napędzana niskimi stopami procentowymi

Warto zauważyć, że nie mieliśmy takiej bańki w liczbie sprzedawanych domów jak przed upadkiem Lehman Brothers (wtedy sprzedaż przekraczała 7 mln miesięcznie, obecnie to wartości „normalne” oscylujące w okolicy 5 mln, a kryzysowe poniżej 4 mln). Mimo to liczba wniosków o kredyty mieszkaniowe wzrosła do ponad 10-letnich maksimów – co jest napędzane niskimi stopami procentowymi – oznajmił Bogusz Kasowski.

Te artykuły również Cię zainteresują
W programie pokazano indeks firm deweloperskich The Philadelphia Stock Exchange (PHLX) Housing Sector Index (HGX) oparty na wyliczeniach, że zwiększające się ceny nieruchomości wywołują wzrost kontraktów budowlanych zwiększając przychody spółek i pchając wartość indeksu w górę.

Sprzedaż domów jednorodzinnych spadła w maju o 24,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż domów wielorodzinnych spadła o 41,4% rok do roku. Przy słabej sprzedaży mediana istniejącej ceny domu wzrosła o 2,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 284,600 USD w maju. Był to najmniejszy wzrost od lutego 2012 r. Chociaż ceny domów jednorodzinnych wzrosły, mediana cen mieszkań spadła – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here