Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy najnowszy dane dot. ilości podpisanych umów sprzedaży domów w styczniu br. Zgodnie z najnowszym raportem amerykańskiego NAR, dynamika indeksu spowolniła aż o 4,7% co jest rezultatem zdecydowanie gorszym od prognozowanego wzrostu o 0,4%. 


Po grudniowym wzroście indeksu o 0,5%, w styczniu br. spodziewano się wzrostu o 0,4%. Ostateczne wyniki okazały się jeszcze zdecydowanie gorsze i wskaźnik podpisanych umów kupna domów osunął się aż o 4,7% z poziomu 109,8 w grudniu do 104,6 w styczniu. Jest to najgorszy rezultat od grudnia 2013 roku.

W porównaniu ze styczniem 2017 roku sprzedaż domów w Stanach Zjednoczonych spadła natomiast o 3,8%.

“Gospodarka jest w świetnej formie, większość lokalnych rynków pracy jest bardzo silna, a dochody powoli rosną, ale nie ma wątpliwości, że wycofanie się z kontraktów w ostatnim miesiącu spowodowane jest ograniczeniem podaży i nagłym wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych” – komentuje Lawrence Yun , główny ekonomista NAR

Spoglądając na notowania głównych par walutowych, w pierwszej chwili po publikacji dostrzec można było niewielkie odbicie i próbę osłabienia USD. Szybko jednak reakcja ta została zanegowana i rynek wrócił do aprecjacji amerykańskiej waluty.

EURUSD M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoinowi zabrakło paliwa pod $11 tys.?
Następny artykułDay trading: AUDUSD atakuje pivot. Dogrywka w sesji US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here