Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, sierpniowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Mieszane odczyty retail sales

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m utrzymała się w sierpniu br. na niezmienionym poziomie, co okazało wynikiem gorszym nie tylko od ubiegło-miesięcznego (1,0%), lecz także od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost jedynie o 0,1%. Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost zaledwie o 0,2%, ostatecznie wzrósł aż o 0,4%. Pozytywny wydźwięk tego odczytu wzmagała także dodatna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu do 0,8% z 0,7%.

Sprzedaż detaliczna w USA
Źródło: Census Bureau

Kurs dolara zyskuje

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można, że mimo stosunkowo mieszanego raportu dot. sprzedaży detalicznej, dwukrotnie lepszy niż oczekiwano odczyt pełnego wskaźnika przyczynił się do aprecjacji dolara amerykańskiego.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs dolara wobec funta
USDCHF M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSojuszniczka Johnsona: Nie poprzemy umowy, która dzieli brytyjski rynek
Następny artykułThe Farm 51 – debiut “Chernobylite” 16 października. Akcje w górę o 4%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here