Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKW piątek rano Urząd Statystyki Krajowej podał dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Według nich również sprzedaż detaliczna spadła o 0,9% w sierpniu. Rynek funta szterlinga reaguje spadkiem po opublikowaniu danych wobec dolara amerykańskiego (GBP/USD) spadając do zakresu 1,37940 USD.

  • Dziś z rana Urząd Statystyki Krajowej podał dane dla rynku UK
  • Według nich sprzedaż detaliczna spada w sierpniu
  • rynek funta szterlinga reaguje
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Funt szterling reaguje na dane

W piątek z rana inwestorzy oczekiwali danych dot. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Według raportu sprzedaż detaliczna w UK spadła o 0,9% w sierpniu. Liczba towarów zakupionych w ramach sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii spadła o 0,9% w ujęciu miesięcznym w sierpniu, podał w piątek Urząd Statystyki Krajowej (ONS).Liczba ta była o 4,6% wyższa w porównaniu z poziomem sprzed pandemii koronawirusa w lutym 2020 roku. Wolumen sprzedaży w sklepach niespożywczych spadł o 1,0% miesiąc do miesiąca, podczas gdy w sklepach spożywczych spadł o 1,2% w tym samym okresie. Wolumen sprzedaży paliw do samochodów wzrósł o 1,5%.

wykres Kurs funta szterlinga GBPUSD D! 17.09.2021
Kurs funta szterlinga GBPUSD D! 17.09.2021

Tymczasem w raporcie czytamy również, że odsetek sprzedaży detalicznej w Internecie wzrósł do 27,7% w sierpniu z 27,1% w lipcu. Na te dane rynek funta szterlinga wobec dolara amerykańskiego reaguje. Para walutowa GBP/USD w tym momencie oscyluje na poziomie 1,37940 USD spadając z progu 1,38100 USD z godziny 07:00. W tym momencie rynek sprawia wrażenie możliwości dalszego cofania w rejon 1,37100 USD gdzie znajduje się istotniejsze wsparcie dla tego rynku.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here