Naga MarketsPunktualnie o godzinie 8:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Sierpniowe odczyty nie pozostawiają złudzeń. Sektor handlowy w Wielkiej Brytanii powoli odradza się po kryzysie wywołanym globalną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

  • Lockdown zaszkodził brytyjskiej gospodarce
  • Brytyjska sprzedaż detaliczna odrobiła straty spowodowane wybuchem pandemii

Retail Sales powyżej przedkryzysowych szczytów

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej, w sierpniu br., główne wskaźniki retail sales odnotowywały dalsze wzrosty:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 0,8%, prognoza 0,7%, poprzednio 3,7%
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 2,8%, prognoza 3,0%, poprzednio 1,4%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: 0,6%, prognoza 0,4%, poprzednio 2,1%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 4,3%, prognoza 4,2%, poprzednio 3,1%

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w kwietniu br. sprzedaż detaliczna pikowała o ponad 18 proc. w ujęciu miesięcznym i aż 22,6 proc. w skali roku. Obecne odczyty wskazujące na poprawę sytuacji w sektorze są więc z pewnością pozytywnym sygnałem napływającym z brytyjskiej gospodarki.

Spoglądając na powyższy wykres warto zwrócić uwagę, że mimo, iż wskutek kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii, wartość sprzedaży detalicznej w Zjednoczonym Królestwie spadła do najniższego poziomu od wielu lat, to w chwili obecnej znajduje się ona już powyżej przedkryzysowych szczytów.

Kurs funta w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, kurs funta osunął się aż o 7 centów z 1,3480 USD do 1,2760 USD. Wskutek tak znacznej deprecjacji rynek dotarł w okolice technicznego wsparcia, gdzie w poniedziałek pojawiła się większa reakcja popytowa. Wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs funta dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1,3025 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu spadkowego, gdzie już wczoraj znów pojawiła się reakcja podażowa.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDino Polska wyemituje obligacje o łącznej wartości 250 mln zł
Następny artykułŚnieżka – pandemii skłoniła ludzi do remontów. Widać to w wynikach spółki – zapiski giełdowego spekulanta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here