Naga MarketsDane mogą być głównym źródłem dla zmienności (czy wykorzystanym to się okaże) z największym zainteresowaniem wokół sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii. Toczy się ożywiona dyskusja, czego BoE potrzebuje, by 30 stycznia przegłosować obniżkę stopy procentowej. Ryzykiem jest słabszy odczyt. Po południu dane z rynku budowlanego i indeks nastrojów konsumentów z USA mogą dostarczyć paliwa dla ataku na nowe rekordy na Wall Street.

  • Akcje w Azji rosną w piątek, podtrzymują pozytywny pęd za czwartkowymi notowaniami w Europie i USA. Sesja na Wall Street przyniosła nowe rekordy S&P500 na 3316,81 (+0,84 proc.). Dziś japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc. a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,15 proc.
  • Poruszenia nie wywołały dane z Chin. W IV kw. PKB Państwa Środka wzrosło o 6 proc. r/r, zgodnie z oczekiwaniami. W całym 2019 r. gospodarka urosła o 6,1 proc.
  • Pozostałe dane grudniowe były mocniejsze do oczekiwań – produkcja przemysłowa (6,9 proc. r/r, prog. 5,9 proc.), sprzedaż detaliczna (8 proc., prog. 7,9 proc.). Dane sygnalizują, że gospodarka powoli odbija od dołka po spowolnieniu z ub.r.
  • Poza tym nieco ostudzone zostały emocje związane z podpisaniem porozumienia handlowego USA i Chin przy niepewności o przyszły tok negocjacji. Chiński Global Times cytuje eksperta, który zasugerował, że Chiny mogą zażądać od USA wycofania wszystkich taryf przed rozpoczęciem rozmów w fazie drugiej. Rynek nie zareagował na informację.
  • Na rynku FX panuje bezruch. Główne crossy z USD są mniej więcej na tych samych poziomach, co na początku dnia. EUR/USD wrócił do 1,1140, USD/JPY jest na 110,20, a AUD/USD stoi przy 0,69.
  • Stabilny początek na rynku ropy naftowej: WTI pod zatrzymaniu odbicia na 58,8 cofnęła się do 58,5.
  • Cena złota dryfuje w przedziale 1550/60.

pastedGraphic.png

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here