Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy najnowsze, styczniowe dane dotyczące zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w strefie euro. Raport Eurostatu okazał się być znacząco lepszy od prognoz rynkowych i poprzednich publikacji. Wynika z niego bowiem, że w styczniu 2019 r., w porównaniu z grudniem 2018 r., sezonowo skorygowany wolumen handlu detalicznego wzrósł o 1,3% w strefie euro (EA19) i o 1,1% w całej Unii Europejskiej (UE28).


W stosunku do stycznia 2018 roku odnotowano natomiast wzrost sprzedaży detalicznej o o 2,2% w strefie euro i o 2,5% w UE28. Równoczesne skorygowano jednak ujemnie wyniki grudniowe. Najnowsze dane wskazują, iż w grudniu wolumen handlu detalicznego spadł o 1,4% w strefie euro i o 1,3% w UE28.

Sprzedaż detaliczna w UE

W styczniu 2019 r. w strefie euro, w porównaniu z grudniem 2018 r., wolumen handlu detalicznego wzrósł o 1,7% dla produktów nieżywnościowych, o 1,6% dla paliw samochodowych oraz o 0,6% dla żywności, napojów i tytoniu.

W UE28 wielkość handlu detalicznego wzrosła o 1,5% w przypadku produktów nieżywnościowych, o 1,2% w przypadku paliwa samochodowego oraz o 0,8% w przypadku żywności, napojów i tytoniu.

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost całkowitego wolumenu handlu detalicznego odnotowano w Niemczech i na Malcie (oba +3,3 %), a także w Estonii i Rumunii (oba +1,9 %). Spadki odnotowano w Finlandii (-2,1 %), Słowenii (-1,0 %), Danii i Austrii (zarówno -0,7 %), jak i w Belgii (-0,4 %).

Czy wiesz, że:
Retail sales (sprzedaż detaliczna) – jest to zagregowana miara sprzedaży towarów detalicznych w danym okresie czasu, zwykle oparta na próbkach danych, które następnie odnosi się do całego kraju. Sprzedaż detaliczna dotyczy sprzedaży zarówno bezpośrednio w tradycyjnych sklepach, sprzedaż wysyłkową oraz inne formy sprzedażowe. Całość dóbr rozbijana jest również na grupy według podstawowych kategorii – żywność, napoje, ubrania, samochody. Wyniki są często prezentowane z uwzględnieniem lub pominięciem sprzedaży samochodów. Ich wysoka cena dodaje bowiem sporo zmienności do danych. Dowiedz się więcej na temat sprzedaży detalicznej.

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek trwających od piątku spadków kurs osunął się w okolice lokalnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już wczoraj dostrzec można było pierwszą (lecz póki co niewielką) reakcję popytową.

Aby zainwestować na parach walutowych z GBP, już teraz sprawdź ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR) do dolara (USD) i funta (GBP) podczas wtorkowej sesji
Następny artykułBrexit: Brytyjscy ministrowie będą negocjować w Brukseli
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here