Naga MarketsKUrs euro sprzedaż detalicznaDziś o godzinie 11:00 poznaliśmy ważne dane ze strefy euro. Raport Eurostatu okazał się być wyraźnie gorszy od prognoz rynkowych a, także poprzedniej publikacji


Sprzedaż detaliczna w strefie euro

Sprzedaż detaliczna w maju w ujęciu miesięcznym skurczyła się o 0,3%. Z kolei oczekiwania rynkowe kształtowały się na poziomie +0,4%, poprzedni odczyt został zrewidowany do -0,1%. Spadek sprzedaży detalicznej widać zarówno w strefie euro (Euro area), jaki całej Unii Europejskiej (EU28).

eurostat dane makro sprzedaż detaliczna

Czy wiesz, że:
Retail sales (sprzedaż detaliczna) – jest to zagregowana miara sprzedaży towarów detalicznych w danym okresie czasu, zwykle oparta na próbkach danych, które następnie odnosi się do całego kraju. Sprzedaż detaliczna dotyczy sprzedaży zarówno bezpośrednio w tradycyjnych sklepach, sprzedaż wysyłkową oraz inne formy sprzedażowe. Całość dóbr rozbijana jest również na grupy według podstawowych kategorii – żywność, napoje, ubrania, samochody. Wyniki są często prezentowane z uwzględnieniem lub pominięciem sprzedaży samochodów. Ich wysoka cena dodaje bowiem sporo zmienności do danych. Dowiedz się więcej na temat sprzedaży detalicznej.

Zobacz także: Indeksy w USA na szczytach wszech czasów, złoto koryguje wzrosty

Kurs euro do dolara

Kurs euro w zasadzie nie reaguje na odczyt o sprzedaży detalicznej. EUR umacnia się zaledwie 2 pipsy po publikacji. W kolejnych godzinach sesji, zmienność może być niska, a to z racji święta w USA, poza tym popołudniowy kalendarz makro jest właściwie pusty.

Kurs EURUSDtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here