Naga Marketsdolar kanadyjskiJedyne istotne dane jakie publikowane są dziś po południu pochodzą z Kanady. O godzinie 13:30 dowiedzieliśmy jak w styczniu wyglądała sprzedaż detaliczna. Okazało się, że wzrost w porównaniu do grudnia był wyższy od oczekiwań rynkowych, ale także od odczytu z grudnia 2019 r.


Sprzedaż detaliczna m/m wzrosła w styczniu o 0,4%

Sprzedaż detaliczna wzrosła trzeci miesiąc z rzędu, o 0,4% do 52,0 mld USD w styczniu br. Podczas gdy wpływ koronawirusa na sektor handlu detalicznego będzie bardziej widoczny w kolejnych miesiącach, w komentarzach respondentów z lutego zauważono, że miało to wpływ na działalność gospodarczą.

Wzrost ten był spowodowany przede wszystkim większą sprzedażą u dealerów pojazdów silnikowych i części oraz stacji benzynowych, które słabiej radziły sobie w grudniu. Pozostałe dziewięć podsektorów, które obejmują bazowy sektor detaliczny, spadło łącznie o 0,3%.

Sprzedaż wzrosła w 4 z 11 podsektorów, co stanowi 48% handlu detalicznego.

Żródło: statcan.gov

Kurs dolara kanadyjskiego zyskuje dziś ponad 1,7%

Notowania pary walutowej USDCAD umacniały się przez trzy pierwsze sesje obecnego tygodnia, a wczorajszy szczyt uplasował się w okolicach maksimów z 2016 roku. Wczoraj jednak niewielką przewagę zyskał CAD, a dziś kurs dolara kanadyjskiego dalej umacnia się wobec greenbacka.

Publikacja z dotycząca sprzedaży detalicznej w Kanadzie przeszła praktycznie bez echa. O wiele większe znaczenie ma teraz odbicie na ropie, które odpowiada za umocnienie Loonie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej USDCAD - 20 marca 2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej USDCAD – 20 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here