Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadziePiątkowa sesja przebiega na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Jedną z nielicznych, wartych uwagi publikacji była ta, przedstawiająca najnowsze wyniki sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Poznaliśmy ją punktualnie o godz. 14:30 a przedstawione w niej dane okazały się lepsze od i tak już nie najgorszych oczekiwań.


Jak wynika z raportu Statistics Canada, wartość retail sales wzrosła w listopadzie 2019 r. aż o 0,9% 51,5 mld USD, co okazało się wynikiem znacząco lepszym nie tylko od październikowego, kiedy wartość sprzedaży detalicznej malała o 1,1%, lecz również od i tak już optymistycznych prognoz zakładających jej wzrost o 0,4%.

Kanadyjska sprzedaż detaliczna

Wzrost ten wynikał przede wszystkim z wyższej sprzedaży w salonach sprzedaży pojazdów silnikowych i części zamiennych oraz w sklepach spożywczych i napojowych, które w październiku odnotowały spadek.

Wyższą sprzedaż odnotowano w 6 z 11 podsektorów, co stanowi 70% handlu detalicznego.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji pojawił się istny rollercoaster. Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo i w kilka minut rynek wrócił na poziomy sprzed odczytu.

Weź udział w darmowym webinarze:
Wprowadzenie do analizy technicznej

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M5

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDeliGoo pozyskuje finansowanie i rusza na podbój 
rynku usług kurierskich
Następny artykułMFW zmniejsza prognozy światowego PKB na lata 2020/2021
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here