Naga MarketsPoranny komentarz makroWczoraj o godzinie 14:30 poznaliśmy wyniki raportu ze sprzedaży detalicznej w USA. O ile eksperci rynkowi spodziewali się wzrostu wskaźnika, to ostateczny odczyt okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz i wyników marcowych. Jeżeli chodzi o dzisiejszą sesję to czeka nas raczej spokojny dzień.


Ci, którzy nie uwierzyli NFP mieli rację?

Po zeszło piątkowej publikacji wyników zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, które znowu powróciły powyżej pułapu 200 tysięcy wielu inwestorów wieszczyło już odbicie od dołków z pierwszego kwartału i dynamiczniejszy rozwój amerykańskiej gospodarki.

Co ostrożniejsi woleli jednak poczekać na publikację raportu sprzedażowego, który miał być niejako potwierdzeniem tych projekcji. Wyniki sprzedaży detalicznej okazały się natomiast całkowitą klapą. Wskaźnik nieuwzględniający sprzedaży samochodów (auta są jednym z najbardziej zmiennych sezonowo komponentów raportu) miał wzrosnąć z 0.4% do 0.5% w stosunku do marca. Ostatecznie zanotował natomiast słabiutki przyrost 0.1%.

Jak można się spodziewać było to negatywną niespodzianką dla rynków przekładając się na silne osunięcia USD. W przypadku większości par walutowych udało się je już odrobić, jednak EUR/USD sesję rozpoczął na wczorajszych poziomach (1.1370).

W Europie święto Wniebowstąpienia Pańskiego

W kilku krajach europejskich – w tym w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii i Austrii – rynki dzisiaj nie pracują z powodu święta Wniebowstąpienia Pańskiego. Wyłączenie rynku niemieckiego może przełożyć się na silniejszy spadek aktywności rynkowej i ogółem spokojniejszą sesję.

Widać to między innymi po kalendarzu makroekonomicznym, który dzisiaj nie kryje w sobie żadnych szczególnych atrakcji.

Czwartkowa sesja pod hasłem jobless claims

W dzisiejszej sesji jedyne istotne odczyty to wnioski o zasiłki dla bezrobotnych w USA. Według prognoz czterotygodniowa średnia publikowana o 14:30 dla wniosków wstępnych ma wynieść 275 tysięcy (delikatnie wyżej od 265 tysięcy z zeszłego tygodnia). Prognozy co do wniosków kontynuowanych również wskazują na kosmetyczne wzrosty (z 2.23mln do 2.24mln).

O 16:30 możemy rzucić również okiem na BOC Review – jest to kwartalna publikacja zawierająca serię artykułów związanych z kanadyjską gospodarką oraz systemem bankowości centralnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here