Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy najnowsze, listopadowe dane dotyczące zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w strefie euro. Raport Eurostatu okazał się być nieco lepszy od prognoz rynkowych. Jak na pozytywne wiadomości płynące z Europy reaguje euro? 


Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się wzrostu poziomu sprzedaży detalicznej w strefie euro o 1,4% (2,2%) w skali miesiąca (roku). Rzeczywistość okazała się być bardziej optymistyczna od założeń i ostatecznie, listopadowe dane ukształtowały się na poziomie 1,5% (2,8%) m/m (r/r).Wzrost poziomu sprzedaży detalicznej w strefie euro odnotowany w listopadzie 2017 roku w porównaniu z miesiącem poprzedzającym raportowany jest spowodowany głównie przez wzrost cen produktów inne niż żywnościowe (o 2,3% m/m). – czytamy w raporcie Eurostatu.

źródło: www.ec.europa.eu

Wśród państw strefy o najwyższej dynamice wzrostu wskaźnika znalazły się Portugalia (+3,9%), Słowenia (+2,8%), Niemcy (+2,3%) oraz Chorwacja (+2,1%). Spadek wartości sprzedaży detalicznej odnotowany został jedynie w Estonii (-0,2%).

Reakcja rynku

EURUSD

Para wyraźnie reaguje na dane z strefy euro testując jednocześnie górne ograniczenie kanału spadkowego do którego cena powróciła po zeszłotygodniowym wybiciu. 

EURGBP

Reakcję kupujących możemy również zaobserwować na EURGBP, które odbija się od strefy wsparcia w rejonie jednego z poprzednich lokalnych minimów:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here