Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy najnowsze, marcowe dane dotyczące zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w strefie euro. Raport Eurostatu okazał się być nieco gorszy od prognoz rynkowych.


Jak wynika z raportu Eurostatu, w marcu 2018 roku w porównaniu z lutym 2018 roku wielkość sprzedaży detalicznej wzrosła zaledwie o 0,1% w strefie euro (EA19) i zmniejszyła się o 0,1% w całej Unii Europejskiej (UE28). Analitycy spodziewali się natomiast wzrostu na poziomie 0,5%. Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost całkowitej wielkości handlu detalicznego odnotowano na Łotwie (+2,3 %), w Portugalii (+1,8 %), Austrii i Szwecji (oba +1,3 %), natomiast spadek zaobserwowano w Irlandii (-1,7 %), Polsce (-0,8 %), Zjednoczonym Królestwie (-0,7 %) i Niemczech (-0,6 %).

W ujęciu rocznym wskaźnik również odnotował wzrost zdecydowanie wolniejszy niż zakładano. Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 1,9%, tymczasem ostateczny rezultat wskazał zaledwie 0,8%. Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy roczny wzrost całkowitej wielkości handlu detalicznego odnotowano na Malcie (+8,6 %), Węgrzech (+7,2 %) i Łotwie (+6,5 %), natomiast spadek odnotowano w Niemczech (-1,3 %) i Słowenii (-0,5 %).

Sprzedaż detaliczna w strefie euro i Unii Europejskiej. Źródło: Eurostat

Czy wiesz, że:
Retail sales (sprzedaż detaliczna) – jest to zagregowana miara sprzedaży towarów detalicznych w danym okresie czasu, zwykle oparta na próbkach danych, które następnie odnosi się do całego kraju. Sprzedaż detaliczna dotyczy sprzedaży zarówno bezpośrednio w tradycyjnych sklepach, sprzedaż wysyłkową oraz inne formy sprzedażowe. Całość dóbr rozbijana jest również na grupy według podstawowych kategorii – żywność, napoje, ubrania, samochody. Wyniki są często prezentowane z uwzględnieniem lub pominięciem sprzedaży samochodów. Ich wysoka cena dodaje bowiem sporo zmienności do danych. Dowiedz się więcej na temat sprzedaży detalicznej.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że na skutek trwających od kilku dni spadków, kurs ponownie znalazł się w okolicy dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

EURAUD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSaxo Bank: Robi się niebezpiecznie!
Następny artykułEFIX: Dolar się trzyma – ciekawie na EUR/USD i GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here