Naga MarketsBitcoin (BTC) będzie jedynym wyjściem z “globalnego resetu” finansów, który pozwoli bankom centralnym nawet na zniszczenie samego systemu bankowego – to tylko jeden z wniosków Simona Dixona, prezesa zarządu BnkToTheFuture przedstawionych w ostatnim odcinku programu wiadomości finansowych Keiser Report z 7 kwietnia.


Koronawirus doprowadzi do upadku systemu bankowego

Omawiając rozprzestrzeniającą się obecnie w zawrotnym tempie pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 i jej wpływ na globalną gospodarkę i finanse Dixon ostrzegł, że aspekt zdrowotny obecnego kryzysu nie jest najgorszym problemem. Jego zdaniem kryzys ten doprowadzi do upadku największej na świecie, regulowanej piramidy finansnowej:

– Nie chcę być dramatyczny, ale to jest globalny reset w systemie finansowym – wskazał dodając, że podatnicy i Ci, którzy zmuszeni są polegać na pieniądzach fiducjarnych (fiat) zapłacą za to najwyższą cenę.

Zdaniem Dixona w najbliższym czasie zobaczymy prawdziwy atak banków centralnych na tradycyjne banki. Jego teoria zakłada, że centralne instytucje udzielające kredytów pozwolą bankom upaść, a zamiast tego umożliwią obywatelom otwieranie bezpośrednio u nich rachunków w walucie cyfrowej.

W rezultacie kontrola nad pieniędzmi, a tym samym nad ludźmi, którzy są zmuszeni z nich korzystać, stanie się tak łatwa, że świat wejdzie w to, co Max Keiser określa jako “neo-feudalizm”. Narodzeniu się tego tragicznego stanu rzeczy ma pomóc koronaawirus a dokładniej mówiąc zakaz używania gotówki z powodu obaw o zakażenie.

Zobacz także: Bitcoin to papier toaletowy dla bezrobotnych – uważa Max Keizer

Keiser nie stroni również od ostrzegania konsumentów przed nieuniknionym upadkiem walut fiducjarnych. Jak sam przyznaje, “mam moralny obowiązek utrzymać mojego HTC HODL 2011.” Dodaje on także, że uznanie w jakikolwiek sposób powstających w wyniku pustego, opartego na długu dodruku walut fiat, gdy jesteśmy na krawędzie zwycięstwa, byłoby zbrodnią przeciwko ludzkości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułScope Fluidics: PCR|ONE coraz bliżej rejestracji genetycznego panelu diagnostycznego
Następny artykułESG stanie się podstawą działania rynków kapitałowych, twierdzi Kubin (PZU)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here