Naga MarketsRynek krypto: sprzedaż Bored Ape Yacht Club wzrosła o 900%, z kolei OpenSea podwaja wolumen obrotuIlość ethereum (ETH), którą handlowano na rynku NFT OpenSea ciągu jednego dnia skoczyła z 48 milionów dolarów do około 105 milionów dolarów, według Dune Analytics. Z kolei według agregatora danych NFT CryptoSlam!, wolumen sprzedaży NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) wzrósł w nocy o 900%, podczas gdy sprzedaż spin-offu kolekcji o nazwie Mutant Ape Yacht Club (MAYC) wzrosła o 1100%.

Bored Ape Yacht Club odnotował 900-procentowy wzrost wolumenu sprzedaży NFT

Ostatni raz, kiedy dzienny wolumen ethereum na OpenSea osiągnął 100 milionów dolarów, miał miejsce 15 października. Wtedy było to raczej regularne zjawisko. Sytuacja ochłodziła się na dobry miesiąc, ale wydaje się, że wczorajszy dziesięciokrotny wzrost wolumenu sprzedaży NFT Bored Ape Yacht Club przyczynił się do polepszenia sentymentu na rynku.Dzienny wolumen Ethereum na OpenSea, źródło: Dune Analytics
Dzienny wolumen Ethereum na OpenSea, źródło: Dune Analytics

Bored Ape Yacht Club to kolekcja 10 000 NFT, która została wprowadzona na rynek w kwietniu. Każdy obrazek jest portretem małpy z kreskówki, wygenerowanym z kombinacji składającej się z 170 możliwych cech. NFT są przechowywane jako tokeny ERC-721 na Ethereum.

Projekt NFT otrzymał ostatnio duże wsparcie ze strony świata muzyki popularnej. Zaczęło się w zeszłym tygodniu, kiedy magazyn Rolling Stone nawiązał współpracę z BAYC, aby wydać 2500 limitowanych papierowych zinów (mała, niezależna forma publikacji, często tworzona i wydawana samodzielnie przez autora lub grupę autorów), z których każdy prezentuje znudzoną małpę.

W środę, cyfrowa wersja magazynu została wystawiona na aukcji NFT na Superare, wraz z inną alternatywną okładką zainspirowaną Mutant Ape Yacht Club – podobną kolekcją 20 000 NFT zapoczątkowaną przez twórców BAYC w sierpniu. Obecnie pozostało jeszcze półtora dnia, aby je wylicytować.

W czwartek Universal Music Group – największa wytwórnia płytowa na świecie – ogłosiła, że będzie tworzyć nową grupę w stylu Gorillaz o nazwie Kingship. Awatary grupy będą oparte na NFT-ach Bored Ape Yacht Club, których właścicielem jest kolekcjoner Jimmy “j1mmy” McNelis.

Fani mogą się spodziewać, że Kingship będzie występować w wirtualnych światach i wydawać kolejne NFT w miarę rozwoju metawersum. Grupa będzie zarządzana przez Nicholasa Adlera, który obecnie jest menedżerem przyjaznego kryptowalutom Snoop Dogga, a jej muzyka będzie wydawana przez filię Universal o nazwie 10:22PM.

W podobnej wiadomości, legendarny producent hip-hopowy Timbaland ogłosił w piątek, że on również zakłada zespół składający się z awatarów BAYC. W związku z tym projektem, Timbaland założył Ape-In Productions – nową firmę, która będzie produkować muzykę i animacje na potrzeby projektu.

Firma wyda swój pierwszy singiel jako NFT w środę. Utwór nosi tytuł “ApeSh!t” i jest wykonywany przez zespół TheZoo.

Na zakończenie, kolekcjoner NFT @PuffYatty zatweetował, że twórcy BAYC, Yuga Labs, złożyli wniosek o opatentowanie znaku towarowego w US Patent & Trademark Office dla słowa “APE”, które ma być używane w “kryptowalutach, grach online, platformie oprogramowania komputerowego i rozwoju niestandardowego oprogramowania blockchain”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica kurs akcji | pko akcje wykres | notowania orlen | pko akcje kupno | biomed akcje wykres | brokerzy forex polska | Kurs hrywny |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here