Naga MarketsAmazonW czwartek inwestorzy oczekiwali raportu giganta e-commerce, spółki Amazon.com Inc. W godzinach po zamknięciu rynku gigant podał, że jego łączna sprzedaż netto wzrosła o 15% rok do roku i wyniosła 110,8 mld dolarów w trzecim kwartale roku fiskalnego 2021. CEO spółki zaznacza jednak, że firma w czwartym kwartale spodziewa się ponieść kilka miliardów dolarów dodatkowych kosztów przez niedobory podaży siły roboczej.

  • W tym sezonie doczekaliśmy się wyników finansowych spółki Amazon Inc.
  • Jak podaje raport sprzedaż netto Amazona wzrosła o 15% r/r do 110,8 mld USD
  • Zarząd spółki zaznacz jednak, że kolejny kwartał może być trudny
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amazon nieznacznie rośnie po wynikach

Wall Street doczekał się kolejnego raportu spółki-giganta, tym razem Amazon.com Inc. Według udostępnionych danych, łączna sprzedaż netto firmy wzrosła o 15% rok do roku i wyniosła 110,8 mld dolarów w trzecim kwartale roku fiskalnego 2021. Z oklei w ciągu trzech miesięcy, które zakończyły się 30 września 2021 r., rozwodniony zysk na akcję wyniósł 6,12 USD i był o 51% niższy niż rok wcześniej.dochód netto spadł o 50% w ujęciu rocznym i wyniósł w trzecim trymestrze 3,2 mld USD. Dochód operacyjny wyniósł 4,9 mld USD po spadku o 22% w stosunku do analogicznego kwartału w 2020 r.

wykres Kurs akcji Amazon H4 29.10.2021
Kurs akcji Amazon H4 29.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak podaje CEO firmy, Andy Jassy: “W czwartym kwartale spodziewamy się ponieść kilka miliardów dolarów dodatkowych kosztów w naszym biznesie konsumenckim, ponieważ zarządzamy przez niedobory podaży siły roboczej, zwiększone koszty płac, globalne problemy z łańcuchem dostaw oraz zwiększone koszty frachtu i wysyłki.

W związku z komentarzem zarządu, po publikacji wyników Amazon stracił 3,55 proc. jednak finalnie obronił się i skończył dzień z wynikiem 1,59 proc. docierając do zakresu 3446,57 dolarów za akcję.

Warto również przypomnieć, że Amazon ogłosił w ubiegłym tygodniu, że zatrudni 150.000 nowych pracowników, którzy pomogą firmie lepiej funkcjonować w nadchodzącym okresie świątecznym lub tzw. szczycie sezonu – próbując ratować czwarty kwartał. Nowi pracownicy mają pomagać w kompletowaniu, pakowaniu i wysyłce zamówień w magazynach Amazona za średnią płacę początkową 18 dolarów za godzinę.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here