Naga MarketssoftbankInternetowe biuro maklerskie Monex Group Inc. wyprzedało obligacje SoftBank Group Corp. o wartości 500 milionów jenów (4,6 miliona USD) indywidualnym japońskim inwestorom w czasie krótszym niż trzy minuty, co jest oznaką silnego popytu na dług konglomeratu pomimo sceptycyzmu wobec niektórych ostatnich inwestycji spółki.


Zobacz również: Umowa handlowa USA-Japonia już na szczycie ONZ?

Statystycznie sprzedaż obligacji zajmuje około 2 tygodni

Obligacje skarbu państwaMonex z Tokio rozpoczął sprzedaż obligacji w poniedziałek o 9 rano i skończył dwie minuty i 26 sekund później, oznajmił Shinichiro Yamada, dyrektor generalny w dziale produktów firmy.

Założyciel SoftBank, Masayoshi Son, w dużym stopniu polegał na lokalnych inwestorach, w szczególności na osobach prywatnych w celu pozyskania kapitału, gdy rozszerzył działalność o inwestycje w start-upy, takie jak Uber Technologies Inc. i WeWork. SoftBank pozyskał łącznie 3,7 mld USD w ostatniej sprzedaży obligacji przez Monex i inne domy maklerskie, wyceniając siedmioletnie obligacje według stopy procentowej 1,38 procenta. W kwietniu sprzedano 4,6 mld USD obligacji firmy.

Szybka wyprzedaż pomimo tajfunu pokazuje jak silny jest popyt na wyższe stopy procentowe. Wcześniej sprzedaliśmy akcje (pierwsza oferta publiczna) online i teraz widzimy, że inwestorzy chętnie kupują obligacje również przez Internet – powiedział Yamada w wywiadzie.

SoftBank ostatnio wzbudził sceptycyzm ze względu na duże inwestycje w WeWork, startup współpracujący. Chociaż firma została kiedyś wyceniona na 47 miliardów dolarów, WeWork może być zmuszony obniżyć ją do 15 miliardów dolarów, aby zakończyć swoją pierwszą ofertę publiczną. Może to zaszkodzić wartości akcji posiadanych przez SoftBank, który wpompował w spółkę ponad 10 miliardów USD.

SoftBank zatrudnił 12 domów maklerskich do sprzedaży obligacji, w tym lokalne firmy papierów wartościowych i brokerów internetowych. Nomura Securities Co., największy w kraju dom maklerski, obsługuje 0,8 mld USD obligacji firmy. Z kolei Monex dołączył do syndykatu po raz pierwszy. Według Yamady inwestorzy kupujący obligacje SoftBank byli stosunkowo starsi, a liczba mężczyzn zdecydowanie przewyższyła liczbę kobiet. Około 300 klientów było w wieku 50. i 60., od Hokkaido po Okinawę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here