Naga MarketsSprzedał firmę za 3,35 mld USD. Pieniądze zainwestował w akcje Apple i Wells Fargo
Ryan Cohen, źródło: George Kamper

W 2017 roku Ryan Cohen sprzedał przedsiębiorstwo handlujące zwierzętami domowymi, którego był współzałożycielem, za 3,35 miliarda dolarów, a zdobyte w ten sposób pieniądze zainwestował w Apple i Wells Fargo.

  • Ryan Cohen w wywiadzie dla Bloomberga opowiada o tym co skłoniło go do swoich inwestycji.
  • Według Williama Bernsteina, inwestorzy z portfelem podobnym do Cohena, mają nawet 80% szansy na odniesienie zysków poniżej średniej.
  • Cena należących do niego akcji Walls Fargo spadła o około 30%, a jego akcje Apple podrożały o 120%.

Niestandardowa technika inwestowania współzałożyciela Chewy

Zbyt trudno jest znaleźć, przynajmniej dla mnie, to, co uważam za wspaniałe pomysły. Kiedy znajduję rzeczy, w które mam dużo przekonania, wchodzę all-in. – mówi Ryan Cohen w wywiadzie dla Bloomberga.

34-latek mówi, że nie ma nieruchomości, poza domem na Florydzie, w którym mieszka, i nie ma żadnych udziałów w funduszach hedgingowych, funduszach private equity czy funduszach venture capital. Nie ma też żadnych obligacji samorządowych. Od lat jeździ tym samym samochodem, a od 2013 roku mieszka w tym samym domu.

Staram się, by moje życie było tak proste, jak to tylko możliwe – mówi dalej.

Zobacz również: Kurs ropy i główne indeksy giełdowe notują spadek

Według Williama Bernsteina, dyrektora w Efficient Frontier Advisors, 70% firm wchodzących w skład Indeksu S&P 500 będzie osiągać wyniki niższe od średniej. Większość średniego zwrotu wynika z górnego kwartyla firm osiągających najlepsze wyniki. Przy wysoce skoncentrowanym portfelu akcji, kursy wynoszą od 70 do 80%, że inwestor osiągnie gorsze od przeciętnych wyniki.

Cena akcji Apple wzrosła o 10,55% w ciągu ostatnich 5 miesięcy

Cohen mówi, że jego średni koszt zakupu akcji Wells Fargo wynosi 46 dolarów. Dziś są one warte około 32 dolarów. Z drugiej strony wartość jego akcji Apple wzrosła w tym samym czasie o 120%.

Ważną częścią życia Cohena był jego ojciec, który zmarł w grudniu. Ted Cohen pokazał mu w jaki sposób ma pozostać pewien swoich przekonań i nie wahać się. Ryan Cohen zawdzięcza mu, także wsparcie podczas budowania swojej firmy i nauczył go podstaw wycen przedsiębiorstw.

Cohen zaznacza, że nie poleciłby swojego sposobu inwestowania wszystkim.

Musisz mieć temperament, aby zablokować szum. Czasami przypomina mi to kolejkę górską. – mówi.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu ostatnich 5 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here