Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor wskazuje dwa ważne poziomy, których przebicie może doprowadzić do silniejszego ruchu na parze GBP/JPY.


Bennett przypomina iż region 147.00 służył jako opór już 1 sierpnia, do momentu, gdy kupujący zdołali przeforsować ten poziom 18 września. Przez następne trzy tygodnie, poziom 147.00 był utrzymywany, jednak opór spadkowego kanału w porównaniu wywierał duży nacisk cenowy, co spowodowało jego przebiciem 19 października.

– Wspomniałem także o tygodniowej formacji engulfingu (przenikania), która utworzyła się kilka tygodni temu. Sygnał ten pozostał jednak niezauważony przez większość akcji cenowej w codziennych ramach czasowych – napisał Justin.

Sprzedający bronią ważnego poziomu na GBP/JPY – Justin Bennett

– GBP/JPY prawdopodobnie pozostanie pod presją sprzedających podczas, gdy znajduje się poniżej 147.00 na podstawie dziennego zamknięcia (używam czasu z Nowego Jorku, 17:00 EST) – dodał.

Autor zauważa również istotne wsparcie 145.50, które utrzymywało cenę przez kilka sesji pod koniec lipca, a później zadziałał jako opór pod koniec sierpnia i w połowie września. Zamknięcie poniżej 145.50 otworzy drogę do 142.80.

Zobacz również: Dwa scenariusze spadkowe na EUR/JPY – Justin Bennett

– Dopóki ten spadkowy kanał wyrysowany w  tym roku nie zostanie naruszony, istnieje duża szansa, że ​zobaczymy notowania pary GBP/JPY w okolicach 140.00 pod koniec tego roku. Tylko pamiętaj, aby przygotować się na dużą zmienność, biorąc pod uwagę trwające negocjacje w sprawie Brexitu w połączeniu z wrażliwością jena na rosnące ryzyko – podsumował Justin Bennett.

Sprzedający bronią ważnego poziomu na GBP/JPY – Justin BennettConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here