Naga MarketsAnalitycy walutowi MUFG utrzymują ostrożne stanowisko w stosunku do funta szterlinga w średnim terminie przy utrzymujących się ujemnych realnych stopach procentowych. Bank oczekuje, że brytyjska waluta może ulec dalszej deprecjacji nawet pomimo możliwości podwyżki stóp procentowych podczas grudniowego posiedzenia Banku Anglii.

Funt szterling pod presją podaży

MUFG nie spodziewa się również, że wyższa inflacja konsumencka będzie stanowiła wsparcie dla brytyjskiej waluty, głównie ze względu na fakt, że stopy będą jeszcze bardziej ujemne w ujęciu realnym.– Oczekujemy, że realne stopy zwrotu w Wielkiej Brytanii pozostaną pod presją spadkową po tym, jak BoE podtrzymał plany jedynie stopniowego podnoszenia stóp. Jednocześnie oczekiwania inflacyjne mogą nadal wzrastać w miarę jak inflacja zasadnicza będzie zbliżać się do 5% na koniec roku – wskazali ekonomiści.

MUFG jest również zaniepokojony ryzykiem związanym z Brexitem. Wielka Brytania i Unia Europejska negocjują obecnie bowiem zmiany w protokole dotyczącym Irlandii Północnej.

Ekonomiści uważają, że nadal istnieją istotne podziały między obiema stronami i że każda decyzja Wielkiej Brytanii o uruchomieniu Artykułu 16 może wywołać ostry odwet ze strony UE.

– Świeże napięcia handlowe na linii UE-UK mogą wzmocnić obawy o zakłócenia dostaw w Wielkiej Brytanii, które już teraz przyczyniają się do mniej korzystnych perspektyw dla wzrostu i inflacji – wskazali eksperci.

Kurs franka zyska na wzroście inflacji 

Równocześnie, dostrzegają oni potencjał do dalszych wzrostów kursu franka szwajcarskiego. W tym kontekście rekomendują oni sprzedaż kursu funta do franka (GBP/CHF) po 1,2350 z celem na 1,1900.

GBPCHF Daily

MUFG spodziewa się bowiem, że frank szwajcarski utrzyma trend wzrostowy w krótkim terminie, szczególnie przy zwiększonych globalnych zastrzeżeniach co do trendów inflacyjnych w głównych gospodarkach.

Eksperci dostrzegają, że szwajcarska waluta ma długoterminowe doświadczenie w zachowywaniu wartości, co będzie przyciągać napływ kapitału jako zabezpieczenie przed inflacją.

– CHF powinien nadal czerpać korzyści z rosnących obaw o wyższą inflację – wskazują ekonomiści dodając, iż CHF udowodnił, że jest lepszym magazynem wartości w długim okresie.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara sprzedaż | pgnig notowania akcji | co to jest cfd | neuca kurs akcji | wirtualna polska akcje kupno | giełda orlen | ciech akcje | jak działa wskaźnik rsi |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCarbon Studio planuje podać datę premiery nowego tytułu w 2022 r.
Następny artykułEcho wypłaci 0,22 zł na akcję zaliczki na poczet dywidendy za 2021 rok
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here